Noah Studio: Fotografia, shërim i mendjes dhe i shpirtit

Dite te veshtira po kalon çdo banor i planetit Toke keto kohe kur nje armik i padukshem na ka shpallur lufte. Nje virus, ka sjelle trazirat me te medha fizike, biologjike e shpirterore. “Noah Studio”, na sjell nje punim aq te bukur per rendesine e fotove ne gjendjen tone shpirterore, momenteve te fiksuara ne nje […]

Martohet vajza e këngëtarit Bajram Gigolli, dasma e vitit

Ai është një artist shumë i kërkuar e një prej atyre që ia thotë shumë bukur muzikës “live”. Ky është këngëtari Bajram Gigolli, i cili mes shumë angazhimeve vetëm pak ditë më parë ka qenë më i emocionuar dhe i angazhuar se kurrë jo për të kënduar por vajza e tij Dorontina është martuar duke […]

Kristi vjen me “Aman” kompozuar nga emrat më të njohur në muzikën shqiptare…!

Kristi është djaloshi që ka  lindur në 2 korrik të 1998-ës në qytetin e Vlorës. Pasioni për muzikën u bëi dukshëm  që nga mosha 5 -vjeçare  ku  dhe nisi të aktivizohej në koncertet për fëmijë, në qytetin e tij të lindjes .Më pas, në moshën 15-vjeçare studioi në shkollën artistike “Naim Frashëri “ në Vlorë […]

Sugarevski: Nuk pres që të jem në listë, por do të respektoj çdo vendim të Kryeministrit!

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugarevski, thekson se nuk pret që të gjendet në listën e funksionarëve të cilët do të shkarkohen nga kryeministri Zoran Zaev i cili ka paralajmëruar rekonstruimin e qeverisë. Sugareski thekson se nuk pret që të jetë në atë listë mirëpo do të respektojë çdo vendim të kryeministrit të Maqedonisë […]

Titulli: 281 të rinj nga Kosova, më të të përgatitur për tregun e punës

Kosovë – Bullizmi; braktisja e shkollës; përkrahja e fëmijëve me aftësi të kufizuara; hapësirat kreative për të moshuarit, të rinjtë e fëmijët; por edhe ndërgjegjësimi për jetë të shëndetshme janë vetëm disa ndër 20 nismat komunitare që të rinjtë e grupmoshës 18-25 vjeç kanë ndërmarrë në 6 komuna të Kosovës. 281 të rinj të grupeve […]

E hijshme si perëndeshë, Artela gati për klipin e radhës…!

Ajo vjen për publikun sa herë që ka diçka të bukur për të sjellë dhe këtë herë ka zgjedhur të vijë me një baladë. Artela Brahimi prej ditësh ka lajmëruar se po kurdis diçka të bukur dhe këtë e ka treguar përmes postimeve në rrjetet sociale, ku në një pjesë xhirimesh ajo shfaqet aq e […]

Melosi sjell këngën e tij të parë, është djali i artistit të njohur

Është vetëm 17 vjeç dhe tashmë sapo ka hyrë në tregun e muzikës. Ky është Melos Azemi ku këngën e sapo lansuar me tekst-video është shkruar nga vetë ai kur ishte një vit në Amerikë ndërsa produksioni dhe aranzhmani nga Florent Boshnjaku. Por ai nuk është i vetmi artist i lindur në familje, pasi rrjedh […]

Operacion i përbashkët Shqipëri-Greqi, kapen 53 kilogramë kanabis në Sajadhe

Policia greke dhe ajo shqiptare, kanë konkretizuar një operacion të përbashkët anti droge, gjatë të cilit u shkatërrua një organizatë e trafikut të lëndëve narkotike, si dhe janë sekuestruar 53 kg, kanabis sativa, si dhe dy automjete. Sipas deklaratës për shtyp të anti-drogës së Igumenicës, falë informacioneve të dhëna prej palës shqiptare, janë evidentuar në […]

Vasfije Krasniqi e tmerruar nga abuzimi i 16 vjeçares në Drenas

Vasfije Krasniqi- Goodman ka reaguar ndaj abuzimit të 16 vjeçares në Drenas duke thënë se një rast i tillë është i tmerrshëm. Vasfija, e cila është dhunuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, ka thënë se ky rast e ka lënë pa fjalë, njofton Klan Kosova. “Nuk kam fjalë si të shprehem për rastin e […]