Kosova është më e madhe se interesat e ngushta të politikanëve

KOSOVA ËSHTË MË E MADHE SE INTERESAT E NGUSHTA TË POLITIKANËVE Po jepen ide të ndryshme për tejkalimin e kësaj situate absurde në të cilën ndodhet Kosova, ndërkohë që po mungon përgjigja ndaj një ankthi që po vjen nga  Serbia. Beogradi, në emër të gjendjes së jashtëzakonshme, po e përforcon praninë e vet në Veriun […]

El Feth

Cfarëdoqoftë ardhmëria e konfliktit në Siri, është shumë e qartë se Rexhep Taip Erdogan, do ju qëndrojë besnik bindjeve të veta se Turqia nuk pranon dorëzim përpara terorizmit të cilin e ka luftuar me vite dhe gjatë asaj kohe ka dhënë me mija shehidë. Shkruan h. Sulejman ef. Rexhepi Këtyre ditëve në xhamitë e Turqisë […]

Ç’dallim ka LSDM nga VMRO?!

Urim SALIHU Ne harrojmë!Këtu nuk ka pikë dyshimi.Xhelalët e së djeshmes i heqim nga kujtesa.S’ka rëndësi se edhe ata janë ai mllefi i grumbulluar yni.Ne mbajmë mend të fundit.Kur na lodhin sundimtarët e fundit ne me përkëdheli, të mashtruar në mënyrë kaq briliante fillojmë t’u besojmë atyre që i urrenim dikur.Meqë urrejmë të pushtetshmit e […]

Ejani këtu…

Pse duhet përkrahur politikat e Bashkimit Demokratik për Integrim? Nga: Ismail Ibishi Duke pas parasysh faktin që opozita shqiptare është shpërbërë në më tepër se tre tabore politike, duket se janë shumë larg njëra tjetrës, aq sa opozita shqiptare në Republikën e Maqedonisë së Veriut! Kjo asesi të gjejë rrugën dhe gjuhën e përbashkët për […]

Shqiptarët nuk i besojnë më Zaevit, LSDM ik nga zgjedhjet e 12 Prillit

Sa më shumë që afrohen zgjedhjet ,aq më tepër partia që drejtoi këto tre vite vendin, ajo e kryeministrit Zaev, po shfaq shenja frike duke dashur ti shmang ato dhe mundohet këtë ta mbulojë përmes kinse mosvotimit të ligjeve të rëndësishme, por nuk është ky problemi. Duke iu referuar asaj që tha mbrëmë Sekretari i […]

Zekolli: BDI është parti shtetformuese; Aleanca, Besa dhe Alternativa janë parti mahallo-jaranike

Gjendja kaotike dhe ashpërsia e përplasjeve në kampin politik opozitar shqiptar, nuk është rezultat dhe paralajmërim se fronin qeveritar e kanë të kapshëm, por refleksion i luftës së pakursyer se cila nga tre-katër partitë do të jetë partia më e fuqishme opozitare – afër partisë në pushtet BDI, shkruan Arsim Zekolli për Dojçe Vele.   […]

Skenar I zi për shqiptarët nga LSDM, në bashkëpunim me PDSH dhe Alternativën

LSDM si një “ kameleon” politik dhe me frikën e humbjes së pushtetit u shfaq sërish.Por kësaj rradhe duke e ditur se I ka humbur ata mijëra vota që ia dhanë për shumë arsye shqiptarët e dëshpëruar , dëshiron të provojë një taktikë tjetër duke dashur ta prishë parimin fituesi me fituesin pas 12 Prillit […]

Kam amanet nga babai, mos votoj kurrë parti maqedone

Nga Urim Salihu Zaevi e përmendi një amanet. Por edhe ne kemi amanetet tona që ta dijnë edhe politikanët shqiptarë. Babai ma la një të tillë amanet: Që parti maqedonase mos votoj kurrë. Unë do ta respektoj deri sa t’i mbylli sytë sepse gjithë vuajtjet e mia dhe familjes sime, por edhe shumë shqiptarëve lidhen […]

Kongresi i BDI-së, Ali Ahmeti dhe fitorja e madhe e 12 Prillit

Me qetësinë absolute të një lideri, që merret me partinë e tij dhe kurrë me të tjerët,Ali Ahmeti morri edhe një mandat prej katër vitesh për të drejtuar partinë më të madhe shqiptare.Një rrugë shpesh e tmerrshme për të ardhë këtu, por ai është gjithmonë sfidues edhe kur sulmohet nga të katër anët .Forca e […]