Premierë/”Kush ka humb një dashuri” – Super projekti muzikor nga Dafina Morina (Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm, një  butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Dafina Morina quhet këngëtarja e cila ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i treguar se profesionalizmi do të jetë i pranishëm si në nivelin artistik ashtu […]

“Vdiq nje dashuri ” Projekti i ri muzikor nga Erta Qerimi (Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Erta Qerimi quhet këngëtarja e cila ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishme si […]

Mirdita Thaçi sjell receten e Tortës së Pavarsisë, e jashtëzakonshme në shije dhe pamje

Të gjithë e njohin master-chiefen e parë shqiptare që përgatit tortat më të shijshme dhe më madhështore. Në faqen e saj në Instagram, ajo prezanton punën e saj briliante. Mirdita Thaçi nga @mirifrommybaguette sjell receten e Tortes së Pavarsisë. Përbërsit për pandispanjen: -120 g miell -120 g sheqer -4 vezë Përbërsit për fillin: -1 kg […]

Premierë/”Ma lova”, projekti i ri muzikor nga GEGA (Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Gega quhet këngëtari i cili ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishme si në […]

Kadan Duraj e bënë hitin – “Hallall po ta bënë zemra” kënga që po degjohet kudo

Është këngëtar i afirmuar prej shumë vitesh, që publiku e njeh mirë. Kadan Duraj, është zëri që jehon bukur, e që e ndez atmosferen sa herë që ia merr këngës. Kadan Duraj pak kohë më parë lansoj albumin e radhës me muzikë live, ndërkaq tani sapo ka edituar projektin e ri muzikor. Këngëtari i njohur, […]

Premierë/”Te amo”, super projekti i ri muzikor nga Leti Rama (Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore kjo industi po sundon Europen. Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës është Leti Rama . Leti Rama sapo ka publikuar projektin e ti më të ri me titull “ TE AMO” […]

Art Rushiti vjen fuqishëm me projektin ‘Hello’ (Video)

Art Rushiti, është rikthyer sërish në vëmendjen e rrjeteve sociale dhe mediave por kesaj radhe me këndim. Planet e tij për lansime muzikore veç sa morën rrugë, e kështu Arti startoi vitin me lansimin e një coveri të një kënge mjaftë të njohur, por jo edhe aq e lehtë të interpretohet. Arti riktheu Hello të […]

“Hajde oj Lulije” e rikthen Vasfije Krasniqin pranë adhuruesve të shumtë

Emri i Vasfije Krasniqit është i njohur në muzikë, pasi ajo nisi të këndoj qysh kur ishte vetëm gjashtë vjeç. Është nga Drenovci i Malisheves,nga vendi ku ka buruar tradita dhe folklori i pastë shqip, andaj njihet për kultivimin e këngës së mirëfilltë dhe kualitetin e mrekullueshëm vokal. Vasfija, nuk është rastësisht në skenë, pasi […]

“Hajde se u plaka” projekti i ri muzikor nga Romeo Imeraj (Video)

Pas shumë projekteve të sukseseshme Romeo Imeraj rikthehet fuqishem me nje super projekt. Plot ritem dhe shumë atmosfer kjo këngë përciell në qdo tingull. Romeo Imeraj tani më është artist i afirmuar ne industrin muzikire shqiptare , baza e fansave të ti është e madhe dhe kurjozitet për qdo projekt gjithashtu është i madhë. Kënga […]

Azel vjen me ‘Pa ty’, shumë unik në stilin e tij (Video)

Këngëtari Azel i cili është me preardhje nga Prizreni por jeton dhe vepron në Munich të Gjermanisë ka ardhur më videoprojektin e tij të ri. Ai deri tani ka disa këngë por të publikuara ka vetëm dy. Kjo këngë është vlerësuar shumë nga njerëzit e industrisë muzikore pra AZEL është një këngëtarë shumë unik i […]