Argeton Dervishi dhe Rabie Rika,vinë me këngën Gabon nga halli

Argeton Dervishi dhe Rabie Rika ne bashkpunim me kompozitorin e njohur nga Struga Vullnet Ibrahimi kan sjelle nje kenge artistike dhe me vlera muzikore.Ky esht nje duet i radhes i ciftit nga Kercova te cilin kete projekt e kan realizuar pak kohe me pare,duke ja besuar suksesin Vullnet ibraimit i cili ka patur shum bashkpunime […]

Lumni Aliu vjen me ‘Sabr’, këngë verore që i kushtohet dashurisë (Video)

Ylli i ri i muzikës, Lumni Aliu ka ardhur me projektin më të ri të titulluar ‘Sabr’, një këngë mjaft ritmike dhe me tematikë dashurie, ku këngëtari kosovar që jeton në Zvicër e ka publikuar pak ditë më parë por edhe është pëlqyer shumë nga publiku. Në këtë këngë Lumni i këndon dashurisë dhe me […]

Bianca Junzell vjen me ‘Inati’, një këngë shumë verore

Bianca Junzell ka sjellur projektin e saj të ri, por kësaj rradhe vetëm si audio version pa videoklip, këngëtarja është duke punuar intensivisht në projektet e saj të radhës por angazhimet e shumta në biznes po i vështirësojnë pak punët rreth kohës së xhirimeve. Ylli i muzikës ka realizuar një këngë shumë perfekte të cilën […]

Mashallah sapo ka ardhur nga dy motrat e njohura artiste

“Mashallah” kështu quhet këngë më e re ardhur bukur nga dy motrat artiste. Ky projekt e ka rikthyer këngëtaren e njohur Mihrie Braha këtë herë në duet me motrën e saj Lora. Klipi i këngës është punuar mjaft mirë nga produksioni MProduction ku dhe punoi audion dhe videon. Motrat e njohura të estradës shqiptare vijnë […]

Luljeta Shala vjen madhështore me “Gurbetqari”

Një super këngë, një projekt madhështor sapo ka ardhur në tregun muzikor shqiptar nga këngëtarja Luljeta Shala. Artistja mjaft e kërkuar ka dashur të sjellë këtë tematikë të bukur për gurbetqarët e ajo për realizimin e kësaj kënge ka bashkëpunuar me Vizioni Libonia, video punuar nga MProduction, muzika në studio Xheni e teksti nga Sami […]

Arbesa Gashi e nis mbarë, publikon projektin ‘Kiss’ (Video)

Këngëtarja e re e skenës muzikore dhe një nga vokalet më të mira e premtuese Arbesa Gashi ka publikuar projektin e saj të parë professional në duet me Blerim Gashin njëherit axha i saj. Kënga titullohet ‘Kiss’ dhe ka një ritëm shumë verorë e që nga dalja e parë është pritur jashtëzakonisht mirë nga publiku […]

Kënga “Kerre Pare” nga Shtjefën Ujkaj super projekt e mjaft ritëm

Një projekt mjaft i bukur dhe një këngë plot ritëm ku tema e dashurisë ka moralin brenda sapo ka ardhur nga artisti Shtjefën Ujkaj. Kënga quhet “Kerre Pare” me kompozim nga Nurtel Morina e video punuar nga Gezim Hysenaj e mund ta shihni në kanalin e Arkiva Shqip në youtube, një këngë mjaft e bukur […]

SHQIPONJAT ILIRIANE/ILLYRIAN EAGLES kujtojnë në Gjermani heroin kombëtar Sali Çekaj.

“Pervjetori i 20-të i heroit tonë kombëtar Sali Çekaj. Me njerëz te mirë ,Me vargje dhe kujtime të mira ,Me kangë dhe vallë të zemrës te kujtuam sot ty o i pavdekshmi Sali Çekaj. Lavdi”-Kështu shkruhet saktë dhe bukur duke e ilustruar me foto në një status të vetë drejtuesit të shoqerisë kombëtare Shqiponjat Iliriane, […]

“LIKE A DREAM”, Like Vjollca Llapashtica

Fustanet që cdo femër në ditën e saj më të veçantë atë të dasmes do të donte t’kishte. “LIKE A DREAM” kështu e ka quajtur disenjatorja e njohur Vjollca Llapashtica fustanet vërtetë unike siç ajo din ti krijojë sipas çdo ëndrre e kërkese. Veshjet duken bukut në trupin e modeles Alba Hoti e fotot realizuar […]

Lule Mustafa e suksesshme me këngën e re, vërtetë një hit

“Me shpirt të du”, kështu quhet kënga më e re ardhur bukur nën zërin e artistet Lule Mustafa. Kënga ardhur edhe me një klip të bukur po pëlqehet mjaft dhe po komentohet e dëgjohet shumë. Këngëtarja ka ditur të vijë mjaft bukur në këtë prag sezoni duke u kthyer në këngën hit të momentit, e […]