Një bark i fryrë pas iftarit dhe përtesë për të shkuar në palestër? Ndiqeni këshillën e trajnerit Petrit Mehmeti

Kohëve të fundit interesimi i njerëzve për t’u palestraur është duke shkuar në rritje. Por, ka edhe prej tyre që në muajin Ramazan, ose pazuojnë ose përtojnë të shkojnë në fitnes, duke bërë kështu që ritmi i ushtrimeve të bie, ndërsa, numri i kilogramëve shtohet. Syri.net Kosova ka realizuar një intervistë me trajnerin e fitnesit, […]

Bardhyl Gashi: Prezantoj popullin shqiptarë prej anës më të mirë të mundëshme

Është nga Kosova por nga viti 1995 jeton në Gjermani më saktësisht në qytetin Heidelberg. Bardhyl Gashi bokser i njohur atje vjen në një intervistë për Infrared të gazetës Koha ku tregon punën dhe jetën e tij atje. Thotë se njihet me nofkën ‘Skenderbeu’ për shkak se ka ngjajshmëri të madhe me heroin tonë kombëtarë […]

Liga e dytë Perëndim: Struga shkatëroj Goblenin, Ard Kasami shënon për herë të parë për Struga Trim Lumi!

Struga Trim Lumi shënoj fitore të lartë 6-0 kundër Goblen Juniorit në xhiron e 21 të ligës së dytë perëndim, me këtë fitore Struga tregon se është një skuadër serioze për ligën e parë të Maqedonisë së Veriut. Golashënues për Struganët ishin Jahja dy herë, Cvetanovski, Lena, Kasami dhe Osmani. Në një prononcim për redaksin […]

Verona Gjinaj, taiboksierja e suksesshme në Zvicër

Sporti i taiboksit është pasioni e saj. Tash e disa vite ajo ushtron rregullisht për t’u bërë një taiboksiere e suksesshme. Edhe pse është vetëm 15 vjeçe, Verona Gjinaj ka fituar disa duele ndaj vajzave kundërshtare. E fundit ishte para disa javësh kur Verona u stolis edhe me një Kupë. Por, nxënësja e shkollës së […]

Mrekullia e Ajaks-it vazhdon, eliminohet Juve

Ajaksi ka fituar 2-1 në Torino dhe ka eliminuar Juventusin nga Liga e Kampionëve me rezultatin e përgjithshëm 3-2. Si edhe në 1/8 e finales ndaj Real Madridit, holandezët kanë përmbysur parashikimet dhe janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionëve, Skudra nga Torino kaloi në avantazh me Ronaldon në minutën e 28-të, duke regjsitruar golin e […]

Khabib rrëfen: Kur më telefonoi Putin isha i rrethuar nga policia!

Khabib Nurmagomedov i është rikthyer sërish mbrëmjes së tetorit të vitit të shkuar në UFC 229, ku mundi me “submission” Conor McGregor. Pas asaj ndeshje sherri që shpërtheu jashtë oktogonit mori përmasa të mëdha dhe luftëtari rus u dërgua menjëherë në një dhomë të sigurt, bashkë me stafin e tij dhe gjatë gjithë kohës qëndroi […]

Arlind Sulejmani më 23 mars mbron titullin në WBO, bokson kundër bellorusit Kharlamau

Arlind Sulejmani mbron titullin WBO kampion bote për të rinjë në kategorinë e mesme në boksin profesionist kundër bellorusit Ilya Kharlamau. Ndeshja do të zhvillohet në kryeqytetin austriak, Vjenë më 23 mars të këtij viti me fillim në ora 18:00. Adresa: Hallman Dome Gutheil Schoder Gasse 9 Arlind Sulejmani deri me tani diasponon 15 ndeshje […]

FC Kosova München fillon sezonën me dy fitore, së shpejti në Bezirksliga të Gjermanisë

FC Kosova München ka filluar sezonin pranverorë me dy lojërat e para dhe me dy fitore kryeson tabelën dhe me gjasë të madhe do të ngjitet në ligën më të lartë pra në Bezirksliga të Gjermanisë. Secilën javë, FC Kosovën e përcjellin mbi 500 tifoz të flaktë të futbollit në München të Gjermanisë. Me këtë […]

Dervishi: Ndaj Gostivarit vetëm për 3 pikë

Sot në Ligën e Dytë – Perëndim, përveç ndeshjes derbi midis Struga Trim Lum dhe Labunishtit, vëmendjen e tërheq edhe ndeshja mes skuadrave të Pollogut, Teteksit dhe Gostivarit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare që stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e fundit, nuk ka të drejtë gabimi, ndërsa një gjë të tillë thotë edhe mesfushori i […]