Shqiptar, mos ik, voto e dëshmo ekzistencën tënde!

Shpesh, politika, përkundër deklarimeve humane, sillte vepra johumane. Argument për këtë, do të jenë votimi që na pret. Situatë kur qengji bëhet ujk e ujku qengj. Shqiptarët nuk kanë nevojë të luajnë rrole, kanë nevojë për bosht kurrizor. Kanë nevojë për vlerësimin e fuqisë së vet. Kur për herë të parë në historinë e Maqedonisë, […]

“Mere kit zemer” nga Arbo ft. Kushtrim Sadiku (Video)

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri që premton shumë në industrinë e muzikës është Kushtrim Sadiku. Kushtrimi sapo ka publikuar projektin e tij më të ri me titull “Mere kit Zemer ” këngë kjo […]

Grusht shtet në Venezuelë, flet nga Brazili ambasadori Bocevski: Ambasada në shërbim të qytetarëve

Pas grusht shtetit që ka shpërthyer dhe luftës në Karakas kryeqytetin e Venezuelës për shkak se presidentia actual Maduro nuk lëshon pushtetin tek kryetari i parlamentit dhe presidenti i vetshpallur Guadi, shkruan Zhurnal.mk Ndërkohë që Maqedonia Veriore në Venezuela nuk ka seli diplomatike dhe këtë vend e mbulon me ambasadën e vendosur në Brazil. E […]

Mexhiti: Vazhdojmë fuqishëm duke promovuar konceptin vizionarë të BDI-së dhe Ali Ahmetit

Vazhdojme fuqishem duke promovuar konceptin vizionarë të BDI-së dhe Ali Ahmetit. Takim me shtabin komunal në Saraj Vazhdojme fuqishem duke promovuar konceptin vizionarë të BDI-së dhe Ali Ahmetit. Takim me shtabin komunal në Saraj Gepostet von Izet Mexhiti am Dienstag, 30. April 2019

Kaq para janë mbledhur deri me tani për “Taramelen” e Piter Panit

Me të filluar emisioni mbrëmë, Alketa Vejsiu bëri të ditur se tashmë kanë hapur llogarinë bankare për Xheisonin. Alketa gjithashtu bëri të ditur se një pjesë e pagës së saj që merr nga emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” do ndahet për Xheisonin, e kontributi për të do jepet edhe nga kolegët e saj.Në kampanjën […]

Stublla vjen me një super projekt, ja kush është reperi talent

Ai që në moshën 12 vjeçare merret me muzikë dhe vërtetë ka talent. Po flasim për djaloshin që në art njihet si Stublla por emri i tij i vërtetë është Anton Pjetri me origjinë nga Stublla e Vitisë por që jeton në Zvicër. Ai sapo ka publikuar një këngë mjaft të bukur me titull “Ku […]

Ali Ahmeti: Lavdi të përjetshme Iljaz Kodrës dhe të gjithë të rënëve për liri

Sot në Drenas nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, u bë përurimi i shtatores së heroit Ilaz Kodra.  Të ftuar në këtë ceremoni ishin mysafir të ndryshëm nga Shqipëria e Maqedonia e Veriut. Në mesin e nikoqirëve Ramiz Lladrovcit, Bekim Jasharit e Kadri Veselit ishte edhe Lideri i shqiptarëve të Maqedonisë […]

Elezi: Indikatorët makroekonomik dhe institucionet ndërkombëtare vërtetojnë se ekonomia shkon përpara

Indikatorët makroekonomik tregojnë se ekonomia shkon përpara, në kushte kur në nivel global bëhet sfidë për tarifat doganore, ekonomia jonë po shënon një rritje në industri dhe eksport, kështu thekson zv.ministrja e financave Shiret Elezi. “Prodhimi industrial ka rritje prej 10% në dy muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të fundit nga Enti […]

Modelja shqiptare që po ‘ÇMEND’ rrjetin, këto foto duhet t’i shihni patjetër

Është një nga modelet më të mira shqiptare. Xhensila Seferi quhet vajza e cila ka një bukuri të rrallë, qoftë në fytyrë, ashtu edhe në format trupore. Në Instagram, ajo hedhë foto të ndryshme, duke treguar se sa seksi është. Madje, së fundmi, Xhensila ka realizuar një set të ri të fotografive, ku ka shfaqur […]