Lideri Ali Ahmeti përkujton Bedri Shalën dhe Rasim Kiçinën

“Në pamundësi që të marrë pjesë në përurimin e dy shtatoreve të dy heronjëve, Bedri Shalës dhe Rasim Kiçinës, përgëzoj Kryetarin e Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci për punën e palodhshme në nderim të më të mirëve të kombit dhe rikthimin në përjetësi të dëshmorëve në sheshin “Fehmi Lladrovci”. Do ta veçoja shokun tim, bashkëluftëtarin, […]

Për Natën e Kadrit

Të dashur besimtarë, Më lejoni që në emrin tim dhe në emrin e Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut t’ju uroj Natën e Kadrit, të natës më të rëndësishme në fenë islame, të njohur si Lejtetul-kadër (“natë e vlefshme dhe e rëndësishme”) dhe si Lejletun mubareketun (“natë e bekuar”, “natë e dhuratave […]

Ali Ahmet dhe Musa Xhaferi, po marin mbështetje të madhe nga opinioni shqiptarë në Maqedoni

Materialet e përgjimit sa më shumë që shpërndahen në fb, nga struktura kriminale dhe të dyshimt,  dukshëm rritet mbështetja morale dhe politike e Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferit, nga bashkpartiakët e tyre dhe nga opinioni shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Ja cka shkruan Bdi-Uçk në facebook: 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 Dy njerez te pa thyeshem Dy njerez qe […]

Koleksion me frymëzim mbretëror dhe modern e mjaft unik nga Minna Fashion

Teksa i sheh fotot e fundit ku tregohet puna unike nga Minna Fashion do të mbetesh me gojë hapur duke nisur nga frymëzimi mbretëtor i koleksionit të ri e deri te ai modern. Secili fustan ka detaje dhe materiele të cilësisë mjaft të lartë, ndërsa shihet bukur risjellja e siluetave të viteve 1860-1940, por edhe […]

Para përfundimit përzgjedhja e kompanisë që do bëj studimin e fisibilitetit dhe planin financiarë të Kodrës së Diellit

Mospublikimi i thirrjes edhe në gjuhën angleze nga ana e Elem Tursit është bërë shkaku se rregullorja e kërkon që publikimi të bëhet vetëm në gjuhën maqedonase, ndërkohë që, firmat të cilat duhet të aplikojnë për studimin e fizibilitetit, ofertën e tyre, duhet ta sjellin edhe në gjuhën angleze, procedurë kjo, e cila është para […]

“SSBV” një hit i fuqishëm, Lindi bombardon me projektin e fundit (Video)

Lindi, dikur një nga këngëtarët më premtues dhe produktiv në skenën muzikore, për një kohë të konsiderueshme u largua nga muzika. Projekti i sapo lansuar ngë këngëtari titullohet “SSBV”, që në version të gjatë i bije “Sa su bo vonë”. Muzika është krijuar nga kompania zvicërane “Planet V Music”, ndërkaq videoklipi është xhiruar nga produksioni […]

BDI shpall zgjedhjet në degët e forumit rinor

Kryesia e Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim shpall të hapura zgjedhjet e Kryesisë së Forumeve Rinore nëpër të gjitha Degët Dje, në datë 30.05.2019 u mbajt mbledhja e radhës e Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim. Në këtë mbledhje u bë prezantimi i departamenteve nga ana e udhëheqësve të tyre, si dhe […]

Rrjet i ri dhe ngrohje me efikase në spitalin Psikiatrik

Rrjet i ri dhe ngrojë me efikase në spitalin Psikiatrik në Shkup, kështu ka premtuar drejtori i këtij institucioni shëndetësorë z. Qamil Kovaçi i cili edhe ka bërë tashmë promovimin e këtij projekti që ka nisur të punohet. Ky investim bëhet me qëllim që të rritet efikasiteti i punës dhe shërbimeve ndaj pacientëve. “Vazhdojmë me […]

Drejtoresha e çerdheve, znj. Dauti: Edhe një gjeneratë përcjellim në bankat shkollore

Në shfaqjen e fundit të fëmijëve të çerdheve në qytetin e Tetovës, manifestim ky i organizuar nga drejtoria e çerdheve për fëmijë në këtë qytet, drejtoresha e këtij institucioni ka mbajtur një fjalim rasti ku znj. Ramije Dauti është shprehur se për ta është një ditë shumë e rëndësishme sepse përcjellin edhe një gjeneratë të […]

Për bombat e BDI-së reagim i shpejtë i MPB-së, ku mbeti reagimi i MPB-së për rastin e BFI-së !?

Në rrjetet sociale tash e disa ditë ka nisur shpërndarja e bisedave të përgjuara të ashtuquajtura ‘bomba’, biseda këto të padëgjuara më parë e në të protagonist janë disa ish funksionarë të BDI-së e mes tyre edhe kreu i saj, Ali Ahmeti. Me këtë rast është prononcuar edhe ministri i punëve të brendëshme Oliver Spasovski […]