Ja çka deklaroi Ramiz Lladrovci në Konventën zgjedhore

Në Konventën e 9-të zgjedhore të PDK-së, kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka mbajtur një fjalim, i cili është vlerësuar mjaft kritik ndaj dukurive negative. Ja fjalimi i plotë i Z. Lladrovci: “I nderuari Kryetar Veseli, Kryesi e punës, Të nderuar delegat të konventës, Sot, dua ta prezantoj modelin e qeverisjes në Drenas të PDK-së, […]

Falenderim publik

Në prag të 20 vjetorit të çlirimit të Atdheut tonë Kosovës nga Serbia pushtuese, që u realizua me luftën titanike e heroike të USHTRISË ÇLIRIMTARE TË KOSOVËS dhe ndihmës kolosale e vendimtare të SHBA-së dhe NATO-s, e në 20 vjetorin e çlirimit të Komunës së Gjilanit, njëra nga rrugicat e lagjes së Smakajve në fshatin […]

Elezi: Rritja e kredirejtingut nga FITCH dhe WIR2019 pasojë e politikave pozitive të Qeverisë

Agjencioni “Fitch” ka bërë vlerësimin e kredisë të Maqedonisë Veriore nga BB në BB +, me një perspektivë të qëndrueshme. Vlerësimi i kredisë në vend tregon shkallën e rrezikut të investimit në një vend dhe një nga treguesit kryesorë që merr në konsideratë investitorët potencial kur marrin vendimet e tyre. “Kjo arritje e jashtëzakonshme do […]

Shkurte Dushica, një yll mode në shkëlqim vjen me një set fotosh fantastike…!

Ajo është shumë e re por mjaft premtuese në botën e modelingut. Shkurte Dushica, e cila jeton dhe punon në Zvicër ka pasion modelingun dhe vetëm prej pak ditësh ka realizuar një set fotografik me një nga fotografët më në zë në Zvicer si René Brüngger, i cili ka sjellë një Shkurte mjaft tërheqëse, fotozhenike, […]

Forumi Ekonomik i Vjenës (VEF) shkëlqen përsëri me një parti elegante kopshti në Akademinë Diplomatike në Vjenë

Forumi Ekonomik i Vjenës (VEF) shkëlqen përsëri me një parti elegante kopshti në Akademinë Diplomatike në Vjenë. Edhe Këtë vit, ambasadat e vendit nuk kursyen përpjekje dhe kohë personale për të treguar mysafirët aftësitë e tyre rajonale kuzhinore, së bashku me programin muzikor. Më 14 qershor anëtarët dhe miqtë e Forumit Ekonomik të Vjenës (VEF) […]

Teuta Hoxha: Ky akt historik i Kosovës u arrit me luftën e bijve të shquar të saj, që krijuan dhe luftuan në UÇK

Me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të vendit, popullin e Kosovës e ka uruar reja e Enver Hoxhës, udhëheqësit të lavdishëm të Shqipërisë dhe popullit shqiptar, Teuta Hoxha. Ajo ka thënë së se ky akt historik u arrit me luftën e bijve të shquar të saj, që krijuan dhe luftuan në UÇK. “Urime për […]

Lladrovci: Në stadiumin nacional, do të ofrojmë mikpritje, por fitoret janë tonat!

Me rastin e promovimit të projektit të Stadiumit nacional i cili do të ndërtohet në Drenas, kryetari i komunës Ramiz Lladrovci, ka shprehur gëzim sepse po realizohet premtimi për Drenasin me Stadium nacional. Ai po ashtu ka shkruar në rrjetin social se në Stadiumin nacional “do të ofrojmë mikpritje tradicionale, por fitoret do të jenë […]

Bekteshi: E ardhmja e industrisë është në specializimin e mençur, digjitalizimin, aplikimin e ekonomisë qarkulluese dhe ndërkombëtarizimin

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi mori pjesë në Konferencën e 3-të ndërkombëtare shkencore mbi biznesin dhe ekonominë, me titull “Nga tranzicioni deri në zhvillim: Sfidat dhe perspektivat”, që u mbajt në Universitetin e EJL-së në Shkup. Ministri Bekteshi gjatë konferencës foli mbi ndikimin e ekonomisë bazuar në njohuri mbi procesin e krijimit të politikave. Duke […]