Protesta kundër BDI-së në Tetovë

Ka filluar protesta e qytetarëve, të cilët kanë dalë në shenjë revolte pas publikimit të bisedave të përgjuara nga El Cheka. Organizatorët e protestës gjatë marshit ju kanë bërë thirrje protestuesve që të jenë të qetë dhe të mos i sulmojnë policët. Protestuesit kanë paralajmëruar se do të protestojnë para selisë së Bashkimit Demokratik për […]

Ky është ‘Champion’, njihuni me Pharao (Video)

Luan Arifaj i njohur si ‘Pharao’ jeton dhe vepron në Zvicër, si 14 vjec ka shkruajtur tekstin e parë të këngës ndërsa është inspiruar nga muzika xhamajkane, reggae dhe dancehall. ‘Pharao’ po bën muzikë me një stil të panjohur në trevat shqiptare. Me tekst të tij, miksim dhe masterizim nga Don Gima, instrumental nga Joezee […]

Dashurie Bilaj e ndryshon pamjen dhe vjen përvëluese

Dashurie Bilaj është shqiptarja që godet me çdo foto që poston në rrjete sociale. Ajo, bije në sy përherë për shkak të hireve të saj. Këngëtarja dhe modelja me linja bombastike, së fundi ka ndryshuar pamjen. Ajo po duket e jashtëzakonshme. Dashuria, missi me disa kurora, duket “hot” dhe po i ngrit temperaturat këtë verë. […]

“Nusja qika” nga Gjon Ukaj dhe Mario Mc super hit

“Nusja qika”, kështu quhet projekti më i ri ardhur me video nga artisti që nuk ndalet me hite, Gjon Ukaj ku këtë herë ka ardhur në bashkëpunim me Mario Mc. Orkestrimi dhe përpunimi muzikor nga Alban Furtuna, pjesa rep e tekstin nga Mario Leka (Mario Mc), ndërsa video është punuar nga BUG Production. Kënga është […]

Pas reagimit të Dimitrievski, Filipçe ndryshon vendimin!

Pas reagimit nga ana e kreut të komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në lidhje me vendimin e Ministrisë së shëndetësisë që ndryshimi i gjinisë të bëhet në kuadër të buxhetit të shtetit, ka reaguar kreu i komunës së Kumanovës, Dimitrievski i cili është shprehur kështu: “Bëj cfarë të duash me jetën tënde, duaje dhe ndrysho […]

Aksion pastrimi në komunën e Kumanovës

Një aksion pastrimi në komunën e Kumanovës është ndërmarë tek disa deponi lokale ku janë përfshirë të punësuarit në komunë bashkë me kryetarin Maksim Dimitrievski. Aksioni për pastrimin e deponisë së egër në lokacionin e magazinës ushtarake është ndërmarë pas iniciativës së grupit ‘Mos u bëj mbeturinë’ ku janë përfshirë të punësuarit në komunë, ndërmarja […]

Ndërtime pa leje afër vilës Presidenciale në Ohër!

Problemet e Komunës së Ohrit mbulohen duke akuzuar Strugën, në Ohër janë ndërtuar 409 objekte pa leje në zonën e mbrojtur Së fundmi në postën elektronike të Agjencisë së Lajmeve Zhurnal kanë arritur disa fotografi ku shihet se në Qytetin e Ohrit në zonë të ndaluar ndërtohen pallate/objekte pa leje afër Vilës Presidenciale. Pas udhëzimeve […]

Rabiti dhe Fjolla Hox sjellin projektin “Na dy”

Rabit Hysenaj është anëtari i rep grupit shqiptarë “Albanian Outlawz” grup ky që funksionon në shtetin e Zvicrrës. Kohë më parë Rabiti realizoi një këngë shum të suksesshme me reperin nga Shqipëria Yong Zerka këngë kjo e cila pati sukses të madhë në mbarë trojet shqiptare! Rabiti njifët ndër reperët e rrallë shqiptarë i cili […]

Nebi Ademi: Do të përfundoj karierën e kickboksit me një meç në Prishtinë

E ka nisur si i ri rrugën e karates për të vazhduar më tej në kickboks e më pas edhe në biznes. Nebi Ademi jeton në Zvicër, ka shkuar si një 14 vjeçar dhe vazhdon të jetë një figurë shembull dhe e suksesit për shqiptarët atje. Edhe pse ende në formë ai nuk dorëzohet, kariera […]

‘Xhi më bone’ nga Keli, projekt i jashtëzakonshëm nga këngëtari i njohur (Video)

Këngëtari i njohur i skenës shqiptare Keli ka publikuar një tjetër projekt shumë interesant të cilin e ka titulluar ‘Xhi më bone’, një version në theksin e Pollogut ku këngëtari vjen me një storie shumë interesante ku luan rolin e një djaloshi të ri i cili vrapon pas një vajze. Premiere Tags Sheno gjith Shoqrin […]