Me 61 vota pro, Kuvendi miraton propozimin që Hisen Xhemaili të emërohet ministër për rregullavitën për përmirësimin e klimës investuese për kompanitë vendore

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi dy ministrat e rinj të kabinetit qeveritar të kryeministrit Zoran Zaev: Nina Angellovska – ministre e financave e propozuar nga LSDM dhe Hisen Xhemaili – ministër pa resor i angazhuar për rregullavitën për përmirësimin e klimës investuese për kompanitë vendore, i propozuar nga BDI. Për Angellovskën votuan 64 deputetë […]

Kryetari Komunes së Rapperswil, Stöckli viziton bizneset Golden Eagle dhe Relax

Sot në kompanin tonë ishin për vizit Kryetari Komunes së Rapperswil – Jona (Zvicerr), zoteri Martin Stöckli me bashkëpuntor dhe nga afër u njoftuan për sukseset dhe sfidat e Kompanisë . Gjithashtu vizituan repartet për prodhimin e dy brendeve tona, Golden Eagle dhe Relax. Sot në kompanin tonë ishin për vizit Kryetari Komunes së Rapperswil […]

Derbi i javës në mes të Struga Trim Lumi dhe Shkupi do të thotë derbi mes Ard Kasamit dhe Sabit Bilallit!

Ekipi i Struga Trim Lumi zhvillon ndeshjen e radhes kete here kundrejte ekipit si moter Shkupi nga qyteti i Shkupit, ekipet Shqiptare pritet te zbresin ne stadiumin e qytetit te Struges kete te shtune ne nje ndeshje tejet interesante per sportdashesit e futbollit. Ekipi i Struges ne tri ndeshjet e para ka grumbulluar 6 pike […]

Zv.drejtori Buçi merr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Doganës së Republikës së Kosovës

Sot, me rastin e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Doganës së Republikës së Kosovës, në Prishtinë ka qëndruar zëvendës drejtori i Doganës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Irfan Buçi. Buçi ka drejtuar delegacionin nga Shkupi që po merr pjesë në këtë solemnitet në Prishtinë me rastin e themelimit të drejtorisë së Doganës […]

Urim i Kryetarit të Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Reis’ul-Ulema h. Sulejman ef. Rexhepi, me rastin e festës së madhe islame – Hixhri 1441 (31 gusht 2019)

Urim i Kryetarit të Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Reis’ul-Ulema h. Sulejman ef. Rexhepi, me rastin e festës së madhe islame – Hixhri 1441 (31 gusht 2019) Të dashur besimtarë, Vëllezër e motra, Përzemërsisht ju uroj Vitin e Ri islam – Hixhrin 1441! Shpërngulja (Hixhri) paraqet largimin e Muhamedit (a. s.) […]

Frashër Oseku i përgjigjet Donika Gërvallës

Në kohën e debateve dhe me fokus në zgjedhjet në Kosovë, kohët e fundit, personalitetet politike, kur shfaqin opinionet e tyre, nxisin reagim, edhe kur dihet qartë e vërteta. E vërteta dhemb, ky është përfundimi që del nga reagimi i Z. Frashër Oseku, ndaj reagimit të stërzgjatur të znj. Gërvalla, të cilës, sheshit, i dhemb […]

“Beauty Center Shpresa” lanson xhelin e parë të thonjëve që nuk dështon dhe qëndron deri në 5 javë

“Beauty Center Shpresa”, është një nga qendrat e bukurisë më të njohura, me një klientelë të gjerë. Shpresa Osmani, është ndër ato profesioniste të dëshmuara prej vitesh, që falë punës profesionale dhe sjelljes së trendeve bashkëkohore, ka arritur të ketë emër dhe punë . “Beauty Center Shpresa” që kryen një gamë të gjerë shërbimesh nga […]

Bekteshi – Berns: Mbështetja e biznesit kyçe për rritjen dhe zhvillimin e ekonomisë

Bashkëpunimi i deritanishëm midis dy vendeve, por edhe mundësitë për bashkëpunim në të ardhmen, veçanërisht në fushën e ekonomisë ishin temë e bisedimeve të takimit të sotëm në Shkup midis ministrit të Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe ambasadores së SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kejt Meri Berns. Ministri Bekteshi, informojnë nga Kabineti i tij, ia uroi […]