Magjistroi Shefi i kabinetit të Myftiut të Tetovës Xhemil ef. Sadiki

Më 30.09. 2019 (e hënë), në Fakultetin Filozofik pranë Universitetit të Tetovës, në prezencën e një numri të madh të pranishmëve, Xhemil ef. Sadiki mbrojti punimin e magjistraturës me temën: “Pranimi i ‘tjetrit’ element kyç për koekzistencë në RMV”. Komisioni për mbrojtjen e temës e vlerësoi me notën më të lartë dhe i uroi suksese […]

Modeli i Tuzit duhet të jetë shembull për të gjithë shqiptarët

Kryesia e Alternativë Shqiptare, e kryesuar nga kryetari Nik Gjeloshaj, sot me datën 28 shtator në Plavë mbajti mbledhjen e radhës! Fillimisht u miratua Vendimi për plotësimin e Këshillit komunal të Plavës me tre anëtarë të rinj, të propozuar nga kordinatori, Zog Sinanaj. Po ashtu, në takim u diskutuan shumë çështje dhe plane të rëndësishme, […]

Elmi Reçica i PDK kërkon përkrahjen edhe para tetovarëve

Një nga kandidatët për deputet nga rradhët e PDK-së së Kosovës, Elmi Reçica sot ka prezantuar programin e tij elektoral edhe para qytetarëve të Tetovës duke bashkëbiseduar kështu për nga afër me ato dhe duke kërkuar përkrahjen në këto zgjedhje shumë të rëndësishme për Republikën e Kosovës. Duke e ditur që shumë qytetarë të Maqedonisë […]

Qytetarët kanë filluar të tallen keq me Kadri Veselin (Video)

Luftëtari i UCK, Frasher Oseku, ka ironizuar me spotin e lansuar elektoral të PDK-së në të cilin merr pjesë Kadri Veseli bashkë me ekipin e tij të ri. Në atë spot, Veseli, bashkë me ekipin e tij, dalin dhe e shtyjnë një autobus dhe ia dalin që ta qesin në breg. Lidhur me këtë, Oseku […]

Vjen Donelipo, e treta e tij quhet ” Air Force 1″

“Air Force 1” quhet projekti i tij i treti muzikor ku shihet serioziteti dhe stili i tij ende më i fortë duke trembur edhe artistët Big. Ky është këngëtari me origjinë nga Gjilani por që jeton në Gjermani Donelipo i cili sapo ka lansuar këngën e tij me klip punuar mjeshtërisht nga ArtFabe e një […]

Artisti Mentor Mushkolaj punon e bën mirë pa u reklamuar

Ai është nga Deçani historik por emigruar në Zvicër ku qoftë në kohën më të vështirë duke rrezikuar shpesh herë jetën e tij e sot në liri gjithmonë gjen kohë të kthehet në vendlindje. Po flasim për këngëtarin e njohur Mentor Mushkolaj që muzikën e mirëfilltë e të bukur shqipe kurrë nuk e largoi që […]

Granit Shala shkon në Luginë: Shqiptarët në Luginë do kenë adresën ku t’i paraqesin problemet

Kandidati për deputet nga kolacioni AAK PSD, Granit Shala, me numër 66 ka shkuar sot në Luginë, ku u takua me shqiptarët që jetojnë atje. Ai u ka ripremtuar atyre se do jetë zëri i tyre në Kuvendin e Kosovës, shkruan GazetaDirekt. Po ashtu, Shala tha se Lugina do lidhet me Diasporën akoma më shumë […]

IzzY vjen me ‘Bingo’, një super projekt (Video)

Ka pak muaj që ka lancuar videoprojektin me titull ‘Asaj’, por këngëtari tashmë i njohur IzzY nuk e ka ndërmend të ndalet sepse vjen me një tjetër super projekt të titulluar ‘Bingo’ e që këtë herë vërtetë këngëtari ka kap bingo pasiqë projekti i ri po bën namin dhe pëlqehet jashtëzakonisht shumë. E ka titulluar […]

Artisti i ri Mento vjen me videoprojektin e ri ‘Edhe sa’

Mentor Rekaj që tashmë njihet në skenë me emrin e artit Mento pasiqë me këtë emër është prezantuar si një artist i ri, ka finalizuar tashmë tre projekte me videoklipe nga kompania e njohur “MR Entertainment” dhe producenti RidvanB. Mento vjen me një super projekt të fundit që tashmë po bëhet hit që titullohet ‘Edhe […]