Adriatik Bejko sjell klipin “Shoqëria”; Pritet mirë që në ditët e para…!

Ai është një artist që falë këngëve që ka sjellë deri tani është mirëpritur në tregun muzikor shqiptar. Po flasim për këngëtarin Adriatik Bejko i cili sapo ka lançuar projektin e tij më të ri me titull “Shoqëria”  i cili duket se që në ditët e para të prezantimit të tij është pritur mjaft mirë. […]

Dr. Artan Koni, FEBU, FEAPU, androlog-urolog: Refluksi urinar, patologjia më e shpeshtë te fëmijët me infeksione urinare të përsëritura

Fëmijët janë vazhdimësia e jetës dhe si të tillë duhet kujdesur për ta dhe në rastet kur kanë probleme shëndetësore duhen kuruar dhe trajtuar më shumë kujdes. Dr Artan Koni si specialist i fushës së urologjisë shpjegon me detaje një nga patologjitë më të shpeshta tek fëmijët me infeksione urinare të përsëritura.   -Dr Koni, […]

Elezi merr pjesë në mbledhjen e parë të Komitetit Monitorues Sektorial për Demokraci dhe Qeverisje

Zëvendës ministrja Shiret Elezi mori pjesë në Komitetin e parë themelues të Monitorimit Sektorial për demokraci dhe qeverisje që është mbajtur sot në Klubin e deputetëve. “Është arritur përparim i rëndësishëm në reformën e financave publike. Projektligji i ri për buxhete është në fazën përfundimtare të përgatitjes. I njejti ka për qëllim përmirësimin e planifikimit […]

Gjida Gashi vjen me ‘A don, a don’ (Video)

Një këngë e bukur dhe e lehtë është publikuar nga këngëtarja Gjida Gashi. Ajo ka realizuar këtë projekt mjaft të bukur me këngë ritmike ndërkohë që është shumë e angazhuar edhe me dasma e ahengje të ndryshme familjare si në Kosovë e diasporë. E për të dëgjuar këtë këngë kushtuar dashurisë mjafton të klikoni në […]

Ylli i ri i muzikës vjen me ‘Anxhelina’, Megi pëlqehet me projektin e tij (Video)

Këngëtari i ri Megi, ka publikuar ditë më parë projektin e ri të tij. Ai dallohet për paraqitjen e tij dhe mënyrën e të interpretuarit. Është Megi që solli së fundmi projektin e tij më të ri të titulluar “Anxhelina”. Kënga është punuar nga top producenti Nurteel, i njohur për hite të shumta të realizuara […]

Premierë/“Dite e madhe sa gezim”, projekti i ri muzikor nga Sanije Behrami (Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Sanije Berhami quhet këngëtarja e cila ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishme si […]

Dr. Artan Koni, FEBU, FEAPU, androlog-urolog:-  Hipospadia, patologjia e lindur më e shpeshtë genitale.

Hipospadia është një patologji e lindur te meshkujt, në të cilen kanali i urinës nuk përfundon në maje të penisit, por në zona të ndryshme poshtë tij. Hipospadia ka grada tëndyshme duke filluar nga grada më e lehtë ku kanali i urinës përfundon afër kokës së penisit, deri në gradat më të rënda  ku ky […]

Historia e Mirdita Thaçit që e bëri tortën madhështore për Pavarësinë e Kosovës

Quhet Mirdita Thaçi dhe është nga ato femrat e forta, të sukseshme, që ia kanë dalë të bëjnë përpara, ta tregojnë forcën e femres, e kjo falë dëshirës, vullnetit dhe ambicies për punë. Që në fëmijëri jeton në Zvicër, por rahovecasja me emrin e bukur nuk i ka harruar rrënjët e saj, madje thotë se […]

Haxhi Dauti këngëtari që i rezistoi suksesit me dekada (Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Haxhi Dauti quhet këngëtari i cila ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishme si […]