Ja çfarë shkruhet në faqen e Edi Furres për Vit të Ri

Edi Furra, zëri pompoz i muzikës popullore, kultivuesi i denjë i këtij zhanri muzikor tejet të pëlqyer në vend, po e mbyll 2019-shin me një bagazh të tërë suksesesh. Këngëtari gjakovar, që së fundi këndoj në Sofren Shkodrane, ku morri gjithë admirimin e kolegëve dhe publikut, në natën 31 dhjetorit do të jetë në ekranin […]

Skenar I zi për shqiptarët nga LSDM, në bashkëpunim me PDSH dhe Alternativën

LSDM si një “ kameleon” politik dhe me frikën e humbjes së pushtetit u shfaq sërish.Por kësaj rradhe duke e ditur se I ka humbur ata mijëra vota që ia dhanë për shumë arsye shqiptarët e dëshpëruar , dëshiron të provojë një taktikë tjetër duke dashur ta prishë parimin fituesi me fituesin pas 12 Prillit […]

Auto Servis Klevis Halili, ofron shërbime të jashtëzakonshme dhe gjitha që duhen për makinën tuaj

Një biznes që gjithmonë ka treguar ndër vite shumë suksese pasiqë është një punë që ju duhet gjithmonë qytetarëve. Bëhet fjalë për një Lavazh special për larje tapicerie me solucione angleze, autoservis, lyerje makinash, drejtim shasije, pjesë këmbimi edhe me porosi për të gjitha llojet e makinave. Të gjitha këto por edhe shumë shërbime tjera […]

E famshmja Mirdita Thaçi në prag të festes zbulon recetën e tortës së Vitit të Ri

Tortat e saj janë unike, të jashtëzakonshme në përmbajtje, shije dhe paraqitje. Mirdita Thaçi është hit në “Instagram”, ku ndiqet nga shumë njerëz, adhurues të ëmbëlsirave, por edhe të vetë asaj. “mrifrommybaguette” është firma e saj që shqiptarët anë e kënd botës tashmë e njohin shumë mirë. Nga “mirifrommybaguette”, në numrin festiv të “Kosovares”, vjen […]

Kam amanet nga babai, mos votoj kurrë parti maqedone

Nga Urim Salihu Zaevi e përmendi një amanet. Por edhe ne kemi amanetet tona që ta dijnë edhe politikanët shqiptarë. Babai ma la një të tillë amanet: Që parti maqedonase mos votoj kurrë. Unë do ta respektoj deri sa t’i mbylli sytë sepse gjithë vuajtjet e mia dhe familjes sime, por edhe shumë shqiptarëve lidhen […]

“Veq me ty”, super projekti i ri muzikor nga GEGA (Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore aktualisht kjo industi po sundon Europen. Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës është GEGA. Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen […]

Hadri e BDIsë: Taravari dhe Demiri të paditur, mashtrojnë opinionin

Deputetja e BDI Shpresa Hadri, ka reaguar ndaj deklaratës së Arben Taravarit nga Ash dhe Abdush Demiri nga Besa për takimin midis Zaevit, Mickovskit dhe Ahmetit. “Ligji për Qeverinë, i ndryshuar në përputhje me marrëveshjen e ashtuquajtur të Përzhinos, parasheh formimin e Qeverisë teknike për zbatim të zgjedhjeve 100 ditë nga data e mbajtjes së […]

Aleksander Gjelaj me familjen për Krishtlindje sjellin kartolinën më të bukur

Ka shumë hite, e i fundit, ai me titull “Jam shqiptar”, që u dëgjua e pëlqye shumë nga publiku shqiptar anë e kënd botës. Është fjala për këngëtarin nga Mali i Zi, që jeton e vepron në Amerikë. Megjithatë, aktiviteti muzikor i Gjelajt përfshihet gjithëandej, në vendlinje, Kosovë, Diasporë. Aleksander Gjelaj, jeton i lumtur pranë […]

BDI 3:1 ndaj gjithë opozitës shqiptare bashkë

Të gjitha sondazhet e shumta që janë bërë brenda këtyre ditëve ,fitues absolut e nxjerrin partinë më të madhe shqiptare BDI-në informon Tetova sot.Në vijë të kësaj është edhe një anketë tjetër më e re e bërë nga Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtarë që partinë e Ali Ahmetit e nxjerrë bindshëm fituese ndaj të gjitha […]

BDI ndez motorët nga Gostivari, Nexhati Jakupi zgjidhet shef shtabi

Organizimi i tubimit me mërgimtarët në Gostivar si dhe zgjedhja e Kryetarit të Shtabit Zgjedhor për zgjedhjet e 12 Prillit, ishin pikat e rendit të mbledhjes së kryesisë së degës, anëtarëve të Këshillit të përgjithshelëm, Kryetarëve të Këshillave Vendore, Këshilltarëve  komunal, kryesive të Forumit të Gruas dhe Forumit Rinor, deputetëve, drejtorëve dhe funksionarëve të tjerë […]