Grubi: BDI propozoi ligj për veting

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, njoftoi që kjo parti më në fund e ka dorëzuar ligjin e shumëpërfolur për veting në procedure parlamentare.  Ligji parasheh themelimin e Agjencisë e cila do të bëjë vetingun e politikanëve, bartësve të funksioneve publike, gjykatësve, prokurorëve.  “VETING PËR TË GJITHË – EDHE NJË NISMË E MADHE […]

Zv.drejtori i Radiodifuzionit nacional, Bajrami: Me marrëveshjen kolektive kthejmë dinjitetin e punëtorëve

Zëvendës drejtori i Radiodifuzioniet nacional, Abdula Bajrami përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se tashmë është bërë gati Marrëveshja kolektive që rregullon gjithë sistematizimin, funksionimin dhe kthimin e dinjitetit të të punësuarve në Radiodifuzionin nacional. “Rritje inkrementale të kapitalit njerëzor përmes krijimit të një akti të sistematizimit, analizës funksionale dhe marrëveshjes […]

Aurora, këngëtarja e re që po “tund” themelet e industris muzikore (Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet.AURORA MUNISHi quhet këngëtarja e cila ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishme si në […]

Zgjidhet kryetari i ri i Parlamentit dhe Asociacionit Studentor pranë UEJL-së

Sot është mbajtur mbledhja e regullt e Senatorëve të parlamentit studentor pranë Universiitetit të Europës Juglindore ku është zgjedhur kryetari i ri i Parlamentit dhe Asociacionit Studentor të UEJL-së ku besimi ju dha Agron Demirit Student pran fakultetit të Gjuhëve, Kulturave dhe Komunikimit programi studimor Komunikim Ndërkombëtar, këtë e ka bërë të ditur tani më […]

Sërish dështon Aleanca dhe Ziadin Sela – s’ka koalicion!

Koalicioni trepalësh mes Aleancës për Shqiptarët, Lëvizjes Besa dhe Alternativës përfundimisht nuk do të bëhet realitet konfirmon për TV21 Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së Arben Taravari. “Përfundimisht koalicioni trepalësh nuk mund të arrihet. Sot ose nesër do të takojmë të dyja palët, e më pas do të mblidhet Kryesia Qendrore e ASH-së për të vendosur […]

Ali Ahmeti: BDI si e do ti, me ndihmën amerikane nga NDI dhe IRI

“Faleminderime të veçanta organizatave amerikane 🇺🇸 NDI dhe IRI që na kanë qëndruar pranë gjatë gjithë kohës dhe janë piesë përbërëse e ndërtimit të strukturave tona partiake, programit tonë, qeverisjes së mirë dhe strategjisë zgjedhore. Vajzat dhe djemtë që janë rreshtuar pas vizionit tonë dhe kanë ndërtuar politikat tona të sukseshme dhe të përqafuara fuqishëm […]

Jep dorëheqje themeluesi LR-PDSH-së, shkaktar Ziadin Sela. “Ti Ziadin je Prevarant”

Neshat Ademi njëri ndër themeluesit e LR-PDSH-së tani Aleanca për Shqiptarët sot ka dhënë dorëheqje nga partia e Ziadin Selës. Sipas tij arsyeja kryesore e dorëheqjes së tij është Ziadin Sela. “Isha njëri nga themeluesit e Lr Pdsh! Të nderuar miq, shok, familjar, e në veçanti ju që më mbështetët në ditët më të vështira […]

Reperët shqiptarë vijnë më një bashkpunim më Outlawz

Reperët shqiptarë F-TIM (TBA) & AZ-M kanë ardhur më një bashkpunim të fuqishëm më antarët e grupit OUTLAWZ, grup kjo e Rap-erit më të mirë të të gjitha kohërave 2 Pac. Se artistët shqiptarë po na sjellin befasi të herëpashershme kjo tashmë është vetëm një realitet kur dihet që tashme kemi Dua Lipa, Rita Ora, […]

‘Larg’ po pëlqehet shumë, Gen nuk do ndalet me kaq (Video)

Artisti shqiptarë Gentrit Gashi i njohur tashmë me emrin artistik GEN i cili jeton dhe vepron në ULM të Gjermanisë ka sjellur tashmë edhe videoprojektin e dytë të tij, një projekt shumë unik për ketë kohë në skenën muzikore. Mirëpo, ai nuk do ndalet me kaq sepse GEN vetëm se ka filluar të bisedoj me […]