Lokos Kurtishaj, “uragani” i rrjeteve sociale (Video)

Vetëm pak ditë më par bëri që të gjitha portalet të shkruajn për të. Lokos Kurtishaj është djaloi simpatik nga qyteti i bukur i Prizerenti që mbrenda pak kohe u shendrrua në një fenomen në rrjetet sociale. Story-t dhe livet që ai bënë në instagram kapin shifra të larta ndjeksish. Lokos Kurtishaj përveq aftësis për […]

E jashtëzakonshme/Si ndihmoi Zaev gjatë krizës së vërshimeve dhe si nuk ndihmon Mickoski tash gjatë krizës së virusit Korona

Në gusht të vitit 2016, fshatrat Stajkovc, Smilkovci, Haraqinë dhe vendbanimet e tjera më të vogla në Shkup u përmbytën nga reshjet e mëdha të shiut. Përmbytjet morën jetën e 22 njerëzve në mesin e këtyre vendbanimeve. Riparimi i dëmeve zgjati gjatë gjithë gushtit dhe shumë institucione dhe qytetarë dhe politikanë morën pjesë në operacionin […]

Bekim Memeti sot përfundoi asfaltimin e rrugës Kondovë – Radushë (Foto)

Drejtori i Ndërmarjes Rrugët e Maqedonisë z. Bekim Memeti ka bërë të ditur se sot ka përfunduar asfaltimi në rrugën Kondovë -Radushë. Me këtë projekt të rëndësishëm për banorët e asaj zone vazhdon fokusimi i drejtorit Memeti për të përmirësuar infrastrukturën siç ka bërë në shumë zona tjera shqiptare. Drejtori Memeti thotë se ky është […]

Zgjidhet problemi me vendkalimin hekurudhor në Poroj të Tetovës (Foto)

Bujqit e fshatit Poroj para disa ditësh u ankuan se mbikalimi hekurudhor në zonën e fshatit të tyre nuk ka aspak siguri. Mungon sinjalizimi në këtë vendkalim dhe bujqit ndjehen të pasigurt kur shkojnë tek pronat e tyre, theksuan banorët për mediat vendase. Ndonëse treni në këtë pjesë kalon shumë rrallë, megjithatë rreziku ekziston përherë […]

INTERVISTA/Zaev: Koha është për solidaritet, secili të paguajë rriskun e tij të krizës së shtetit

Më mirë të shtrydhim dhëmbët e të gjithëve në dy muaj, në mënyrë që të gjithë të kemi të ardhura, në vend që të vini në dyshim listën e pagave të përgjithshme. Kështu lideri i LSDM-së po propozon masa për të kapërcyer krizën ekonomike të koronavirusit, të cilën partia e tij e shpalli publikisht javën […]

Gjon Karrica me ndihma në kohën e koronavirusit

Për vite me radhë, Gjon Karrica ishte një ndër emrat më të diskutuar të shoubizit, kjo për shkak të një fryme tjetër që sjelli në botën e muzikës shqiptare. Gjon Karrica mbahet mend për hite si “Lugati”, “Sex Toy”, “E du një virgjëreshë”, etj. Ka kohë që këngëtari po mungon, ndonëse kohët e fundit pati […]

Alida Duka vjen si një ‘Red lady’ në duet me G-Bani

Ylli i muzikës shqipe Alida Duka vjen me një super duet të realizuar në bashkëpunim me G-Bani, një këngë mjaft e bukur në këtë sezonë izolimi që do të mbahet mend realizuar mjeshtërisht nga studio e Stine records. Këngëtarja gjatë falenderimit të bashkëpunëtorëve thotë se ky bashkëpunim ka ardhur shumë spontanisht.

Bajrami shpërndanë maska dhe mjete mbrojtëse për policinë në Tetovë

Kryetari i Asociacionit ndërkombëtarë të policisë, Shefik Bajrami sot ka qëndruar në stacionin policor në Tetovë ku ka bërë shpërndarjen e materialit mbrojtjës për shërbyesit policor në këtë stacion përfshirë këtu maska mbrojtëse, doreza si dhe mjete tjera higjenike në këtë kohë krize të virusit Korona. Ndryshe, Bajrami i cili është në detyrë si zv.drejtor […]

BDI: Ne jemi NATO, faleminderit Amerikës dhe 28 aleatëve

Bashkimi Demokratik për Integrim uron të gjithë qytetarët për anëtarësimin e plotë të vendit tonë në NATO pas përfundimit të të gjitha procedurave të procesit të anëtarësimit. Arritjet e mëdha brenda kësaj jave kurorëzuan dy dekadat e veprimtarisë tonë kombëtare dhe politike, tashmë jemi anëtar fuqiplotë dhe i barabartë i NATOsë dhe kemi nisur negociatat […]

Osmani: Sot është histori, 20 vjet pritje për NATO

Kryenegociatori për antarësim të vendit në Bashkimin Europian, Bujar Osmani i pranishëm sonte në emisionin EU Click të TV21, foli për historinë dhe rrugën e gjatë të Maqedonisë së Veriut si shtet kandidat për në strukturën euroatlantike NATO. “Sot është histori, 20 vjet pritje, 15 vjetë kandidat, 11 refuzime të rekomandimeve të komisionit europian dhe […]