Altin Mici vesh Saimir Pirgun në turneun botëror

Cilësuar nga mediat e huaja si “Pavarot i ri”, tenori shqiptar Saimir Pirgu vazhdon rrugëtimin drejt suksesit në çdo skenë të huaj. Së fundmi ai po vazhdon turneun e tij botëror që përfshin Europën, Amerikën, Azinë, dhe momentalisht ndodhet në Vjenë duke performuar shfaqjet e tij të cilat kanë ngritur publikun në këmbë duke bërë […]

Zgjedhje në OH “El Hilal”, Behixhudin Shehapi rizgjedhet kryetar

Sot në Shkup u mbajt Kuvendi Zgjedhor të OH “El Hilal”, në të cilin u bë zgjedhja e kryetarit dhe organeve drejtuese të organizatës. Pas realizimit të zgjedhjeve në të gjitha 16 degët në Maqedoni, ata u prononcuan edhe për anëtarët e ri të Kuvendit dhe dhanë propozim për kryetarin e “El Hilal”-it. Me shumicë […]

Seanca e rradhës e Këshillit të komunës së Tetovës do mbahet të hënën me fillim në ora 11 në gjimnazin 7 Marsi

Mbledhja do të mbahet me dt. 28.01.2019 me fillim në ora 11:00 në SH.M. Gjimnazi “7 Marsi”, me këtë rend dite: http://tetova.gov.mk/getart.aspx?aid=2459&lan=1&fbclid=IwAR3rE4UyMLdcVgC9FChqm72UXJWWM1tgSl0unya072hu1v69dXxl8L9R92E

Faleminderit për besimin, aktivistë të dashur

Përveç aktiviteteve të mia të dendura shumëdimensionale profesionale, një kohë të gjatë vullnetarisht merrem me humanitet në rolin e udhëheqësit të Organizatës “El Hilal”, e para në sektorin civil ne Maqedoni. Sot kuvendarët, nga gjithsejt 16 degët, ma dhanë edhe një mandat që t’i prij kësaj organizate, e cila në nënqiellin tonë përveç aktiveteve humanitare […]

Lluka: Shumë i pikëlluar me humbjen e mikut dhe zv. Ministrit të diasporës, Arian Daci

Shumë i pikëlluar me humbjen e mikut dhe zv. Ministrit të diasporës, Arian Daci, gjatë një orteku sot në Brezovicë. Ariani ishte shumë i përkushtuar në promovimin e vendit, në zhvillimin e raporteve me diasporën dhe fliste me pasion rreth politikave ambicioze për zhvillim të Kosovës përmes diasporës. Familjes Daci, miqve të Arianit, kabinetit qeveritar […]

Nga orteku i borës në Brezovicë, humb jetën zv.ministri i diasporës djali i Nexhat Dacit

Personi që sot humbi jetën nga orteku i borës në Brezovicë, dyshohet të jetë Arian Daci, djali i ish kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Nexhat Dacit. Ilir Morina, drejtori i Agjencisë për Mbrojtje të Mjedisit në Kosovë, ka thënë se nga orteku që ndodhi në Brezovicë, një person ka vdekur. Orteku i borës ka ndodhur […]

Gjon Ukaj vjen më unik, këngë për dëshmorët

Një këngë mjaft e veçantë kushtuar dëshmorëve sapo ka ardhur nga artisti Gjon Ukaj. Kënga mban titullin “Këngë për dëshmorët Prend dhe Memë Lleshi” kushtuar dëshmorëve të kombit nga familja e madhe Marka Lleshi nga Vraniqi i Gjakovës Ju pershendes të gjithve me projektin timë kushtuar Dëshmorve Prend dhe Memë Lleshi.Teksti dhe muzika janë krijuar […]

“Gringo” nga Big Papi mjaft unike vjen fort

Një këngë mjaft e bukur dhe me një videoklip si një film sapo ka ardhur nga reperi i njohur Big Papi. Kënga mban titullin “Gringo” dhe është punuar nga producenti Nurteel, ndërsa videoklipi punuar nga XL Films me super pamje vizuele. Kënga sapo është lansuar ditën e premte dhe ka nisur të pëlqhetg mjaft, ndërsa […]

Veseli: Dr. Afrodita Vatovci ishte krenaria e Mitrovicës

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka marrë pjesë në akademinë përkujtimore për vdekjen e veprimtares së shquar të PDK-së në Mitrovicë, doktoreshës Afrodita Buqezi Vatovci. Ai tha se identiteti i një qyteti më së miri mund të njihet nga biografia e njerëzve të dalluar të tij, ashtu siç ishte doktoreshë Afrodita. Statusi i plotë i […]