Dardan aka DARD këngëtari shqiptar që së shpejti do shkaktoi “Termet” në industrin muzikore (Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore aktualisht kjo industi po sundon Europen. Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës është Dardan aka DARD . Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të […]

Haki Godanci në duet me Shaqir Cërvadikun, ‘Muhabet e internet’ pëlqehet jashtëzakonisht shumë

Këngëtari i njohur kosovar, Haki Godanci sot ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor. Këtë herë ai ka ardhur në bashkëpunim me këngëtarin Shaqir Cërvadiku që është dueti i dytë me rradhë. “Muhabet e internet” titullohet projekti i tyre, të cilin e kanë shoqëruar edhe me videoklip. Për tekstin e këngës është kujdesur, […]

Coming soon “Gjynah” projekti i ri muzikor nga Vani Gjuzi (Video)

Vani Gjuzi është këngëtar i afirmuar në industrin muzikore shqiptare. Fal zërit brilant që artisti në fjal posedon bën që qdo tekst i kënduar nga ai të përcjell emocion në qdo fjal. Vani numro shumë Hite e miljona klikime në youtube, kjo bënë që Vani të jetë ndër këngëtarët më të kërkuar në koncerte e […]

AL CAPONE, hiti i ri europian nga ROLI585 (Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore aktualisht kjo industi po sundon Europen. Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës është ROLI585 . ROLI585 sapo ka publikuar projektin e ti më të ri me titull “ AL CAPONE ” […]

Premierë: “Kënga Jote” Super projekti i ri nga Don Aldo (Video)

Gjatë kësaj prejudhe muzika shqiptare është “ Bombarduar “ me rryma të reja muzikore, këng me shumë ritem po me tekste pa domethënje. Don Aldo është artisti shqiptar që ka thyer rrjetin me lansimin e projektit të ri muzikor. “Kënga jote” mban titullin projekti muzikor që është dedikim për të birin e artistit në fjal. […]

Lypja faqen e zezë ka po pa gjë s’të le!

Ajo duket dhe zhduket. Është si të thuash hedh gurin e ikën. Është natyra e saj, apo strategji e mirëmenduar, këtë e vërteton koha.  Buja që bëri videoja e lypjes, pati jo pak kritika dhe mospëlqime, por dhe pëlqime e simpati për lozonjaren Adalenë. Adalena luan me fjalët, me idetë, sikur të jetë duke luajtur […]

KMC sjell “Si vllazën”, videoklipi që erdhi si minifilm…!

Vetëm prej pak ditësh reperi KMC ka publikuar klipin e shumëpritur “Si vllazën” klip që e kishte lajmëruar prej disa kohësh. Nën kujdesin e kompanisë filmike “Fourinfinit” dhe me produksion të tijin KMC duket se e mbajti fjalën, ai solli një minifilm të realizuar në një klip, me fabul aktuale, me interpretim real dhe origjinal, […]

Lypja faqen e zezë ka po pa gjë s’të le!

Ajo duket dhe zhduket. Është si të thuash hedh gurin e ikën. Është natyra e saj, apo strategji e mirëmenduar, këtë e vërteton koha.  Buja që bëri videoja e lypjes, pati jo pak kritika dhe mospëlqime, por dhe pëlqime e simpati për lozonjaren Adalenë. Adalena luan me fjalët, me idetë, sikur të jetë duke luajtur […]

Kosova i jep energji me Golden Eagle panairit me të madh tregtar’ Anuga2019’

Kompania tashmë e njohur në vend dhe në arenën ndërkombëtare, ‘Frutex’, po merr pjesë në panairin më të madh tregtar për ushqim dhe pije “Anuga 2019” në Cologne të Gjermanisë, përcjell KosovaPost. Në 100 vjetorin e këtij panairi, kompania ‘Frutex’, po merr pjesë në këtë panair me brendet e saj duke dëshmuar për të shumtën […]

Një agjente super seksi, Bianca rikthehet në duet me Kastro Zizon

Një këngë shumë e bukur në duet me Kastro Zizon, e rikthen yllin me prejardhje kosovare që jeton në Suedi, Bianca Junzell. Klipi tashmë është finalizuar dhe shumë shpejtë do të del në ekranin televiziv derisa aty këngëtarja shfaqet si një agjente super seksi ku gjoksi i saj është vënë në pah gjithashtu dhe format […]