Zgjidhet problemi me vendkalimin hekurudhor në Poroj të Tetovës (Foto)

Bujqit e fshatit Poroj para disa ditësh u ankuan se mbikalimi hekurudhor në zonën e fshatit të tyre nuk ka aspak siguri. Mungon sinjalizimi në këtë vendkalim dhe bujqit ndjehen të pasigurt kur shkojnë tek pronat e tyre, theksuan banorët për mediat vendase. Ndonëse treni në këtë pjesë kalon shumë rrallë, megjithatë rreziku ekziston përherë […]

INTERVISTA/Zaev: Koha është për solidaritet, secili të paguajë rriskun e tij të krizës së shtetit

Më mirë të shtrydhim dhëmbët e të gjithëve në dy muaj, në mënyrë që të gjithë të kemi të ardhura, në vend që të vini në dyshim listën e pagave të përgjithshme. Kështu lideri i LSDM-së po propozon masa për të kapërcyer krizën ekonomike të koronavirusit, të cilën partia e tij e shpalli publikisht javën […]

Gjon Karrica me ndihma në kohën e koronavirusit

Për vite me radhë, Gjon Karrica ishte një ndër emrat më të diskutuar të shoubizit, kjo për shkak të një fryme tjetër që sjelli në botën e muzikës shqiptare. Gjon Karrica mbahet mend për hite si “Lugati”, “Sex Toy”, “E du një virgjëreshë”, etj. Ka kohë që këngëtari po mungon, ndonëse kohët e fundit pati […]

Alida Duka vjen si një ‘Red lady’ në duet me G-Bani

Ylli i muzikës shqipe Alida Duka vjen me një super duet të realizuar në bashkëpunim me G-Bani, një këngë mjaft e bukur në këtë sezonë izolimi që do të mbahet mend realizuar mjeshtërisht nga studio e Stine records. Këngëtarja gjatë falenderimit të bashkëpunëtorëve thotë se ky bashkëpunim ka ardhur shumë spontanisht.

Bajrami shpërndanë maska dhe mjete mbrojtëse për policinë në Tetovë

Kryetari i Asociacionit ndërkombëtarë të policisë, Shefik Bajrami sot ka qëndruar në stacionin policor në Tetovë ku ka bërë shpërndarjen e materialit mbrojtjës për shërbyesit policor në këtë stacion përfshirë këtu maska mbrojtëse, doreza si dhe mjete tjera higjenike në këtë kohë krize të virusit Korona. Ndryshe, Bajrami i cili është në detyrë si zv.drejtor […]

BDI: Ne jemi NATO, faleminderit Amerikës dhe 28 aleatëve

Bashkimi Demokratik për Integrim uron të gjithë qytetarët për anëtarësimin e plotë të vendit tonë në NATO pas përfundimit të të gjitha procedurave të procesit të anëtarësimit. Arritjet e mëdha brenda kësaj jave kurorëzuan dy dekadat e veprimtarisë tonë kombëtare dhe politike, tashmë jemi anëtar fuqiplotë dhe i barabartë i NATOsë dhe kemi nisur negociatat […]

Osmani: Sot është histori, 20 vjet pritje për NATO

Kryenegociatori për antarësim të vendit në Bashkimin Europian, Bujar Osmani i pranishëm sonte në emisionin EU Click të TV21, foli për historinë dhe rrugën e gjatë të Maqedonisë së Veriut si shtet kandidat për në strukturën euroatlantike NATO. “Sot është histori, 20 vjet pritje, 15 vjetë kandidat, 11 refuzime të rekomandimeve të komisionit europian dhe […]

Sekretari shtetërorë Avziu: MSHIA lëshon leje ditore për disa kategori, për kompanitë private jo

MSHIA siguron leje ditore për të punuar pas orës 21:00/16:00, për organet e pushtetit shtetëror, shtabet e krizës, mediat, ndërmarrjet e shërbimeve të varrimit dhe furrat e bukës/burektoret Shkup, 27 mars – Në përputhje me masat e fundit të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, njoftojmë opinionin se Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës, […]

Elssa sjell “Ki me pa”; Vjen bombastike në klipin e saj të parë

  Kengetarja bukuroshe, mjaft e re edhe ne moshe sapo ka sjell kengen e saj te pare. Pas kaq vitesh ne performim live Elsa tashme eshte gati te debutoj ne tregun e muzikës me prurje muzikore. Ka punuar me shume perkushtim per te pasur nje karriere te suksesshme e për ta prezantuar në publik. Sot […]

Grubi shpreh keqardhje për Kosovën pas rënies së Albin Kurtit

Sekretari organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi përmes rrjetit social facebook, ka shprehur keqardhje pas votimit të mocionit për mosbesim të qeverisë Kurti. “Më vjen shumë keq për zhvillimet politike në Kosovë në një kohë kur nevojitet guxim për vendime të rëndësishme dhe të vështira politike për të ardhmën e Kosovës dhe të […]