Kreu i Kumanovës, Dimitrievski i rekomandon qeverisë të vendos orë policore

Kreu i komunës së Kumanovës ka kërkuar nga qeveria që të vendos orë policore nga sonte në gjithë teritorin e komunës së Kumanovës, ndërkohë që sipas tij ora policore kërkohet nga ora 20 deri në orën 05 të mëngjesit. Kumanova si qytet por edhe Maqedonia si shtet nuk duhet të lejojmë që të ndalemi këtu, […]

Bekim Memeti vazhdon punimet për asfaltimin e rrugës në Radushë

Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugët e Maqedonisë” Bekim Memeti vazhdon me angazhimin e tij maksimal në zona të ndryshme që ka të bëjë me infrastrukturën ndërsa në vijë të kësaj është duke punuar intensivisht në Radushë për ta përfunduar sa më parë këtë projekt. Me këtë rast banorët e kësaj zone shprehën falënderim të veçantë […]

Flet Andov: Në 30 vite parlamentarizëm, Xhaferi dhe Jordanovski më të mirët, Petkovski më i dobti

Marrëveshja e Prespës dhe marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë janë sukses i shkëlqyeshëm për Zaev, por edhe për vendin. Ajo që Zaev po përballet nuk janë “gafat” e tij me këto marrëveshje por zbulimi i disa skandaleve korruptive. Kryetari i parë i Kuvendit, Stojan Andov flet për shpërbërjen e Jugosllavisë, bashkëpunimin me Ante […]

BDI: Së shpejti shkolla fillore e Buzallakovës mëvetësohet nga Velesi

Për BDI-në dhe liderin Ali Ahmeti, shqiptarët e Maqedonisë së Veriut kudo që jetojnë, nuk kanë qenë dhe nuk janë vetëm numra e aq më pak nuk do të shfrytëzohen vetëm për vota. Këtë e dëshmon dhe vendimi i Ministrisë së Arsimit që Shkolla Fillore Periferike ‘Vasill Gllavinov’ në fshatin Buzallakovë të mëvetësohet nga shkolla […]

Përkrahësit e Selës dhe Gashit sërish ofendojnë rëndë administratorët shqiptarë

Nuk kanë të ndalur ofendimet dhe talljet nga përkrahësit e Selës dhe Gashit, për administratorët shqiptarë. Drejtori i teatrit të Gostivarit, Visar Vishka përkrahës i Ziadin Selës në postimin e tij në facebook ka ofenduar rëndë administratorët shqiptarë. Ai thotë se tash BDI duhet me i çu me punu nga shtëpia 7 mijë adminisitratorët.

Elezi: Së shpejti pako me masa ekonomike, stopuam rritjen e çmimeve për produktet bazë!

Masat ekonomike për ndihmë të komunitetit të biznesit për shkak të situatës me Korona virusin, mbrëmë janë diskutuar dhe vendosur në seancën e sotme të jashtëzakonshme të Qeverisë derisa kjo gjë ishte e kërkuar nga afaristët si masë subvencione dhe shtyrjen e pagesave dhe në anën tjetër mënyra se si të ndihmohen ato, kështu thekson […]

ASH e Tetovës kundër Adnan Nezirit: “Me humbësin e 2017-ës po vulosim humbjen edhe në 2020”

Plasin pakënaqësitë në Aleancën për Shqiptarët në Tetovë. Kandidimi i Adnan Nezirit në vend të Altrim Mamutit, kryetarit të Degës së ASH-së, ka bërë që aktivistë të shumtë hapur të shprehin revoltë, ndërsa kanë paralajmëruar koalicionin ASH-Alternativa se do të punojnë madje kundër Ziadin Selës si bartës liste në Njësinë e gjashtë zgjedhore. Arsyeja pse […]

Fatmir Dehari nesër hap shtabin zgjedhor për zonën e V-të

Kreu i komunës së Kërçovës njëherit edhe shef shtabi komunal i BDI-së për zonën e V-të zgjedhore, Fatmir Dehari nesër me fillim në ora 19:00 pritet që të hap edhe zyrtarisht shtabin komunal. Vendtakimi i anëtarësisë dhe simpatizantëve do të bëhet në restorant Arabella në Kërçovë nga ku Dehari do të njoftojë gjithë të pranishmit […]

Buzallakova e Velesit i thotë PO politikave të BDI-së

Nisi me punë shtabi qëndror i BDI-së në fshatin shqiptar Buzallakovë të Komunës së Velesit, rajon ky i njësisë zgjedhore numër 3. Shqiptarët e kësaj ane gjatë hapjes së shtabit u shprehën të zhgënjyer nga përçarja e shqiptarëve në shumë parti. Ata thonë se do t’i mbeten besnik politikave të Ali Ahmetit dhe që në […]