Premierë: “Ushtari i lirise“, bashkpunimi ndermjet Bardhe Gega ft Argjend Lloga (Video)

Bardhe Gega tashmë është artiste e afirmuar e muzikes shqiptare , qdo projekt muzikor arri ta shendrroi në hit. Kënga e fundit nga artistja në fjal vjen në bashkpunim me Argjens Lloga. “Ushtari i Liris” është një këng që përciell emocion në qdo tingull. Për tekstin e këngës është përkujdesur Armand Trebicka, muzika & orkestrimi […]

Një yll si El Shqipo, publikon projektin ‘Madame’

Mark Berisha apo i njohur me emrin e artit El Shqipo ka lindur dhe është rritur e madje jeton në Shtutgart të Gjermanisë. Fillimet e tij të para në jetën artistike kanë qenë para 7 viteve përmes një ideje më interesante ku ai ka realizuar një vallëzim në një pinishte (baustelle) me këngën ‘Nuse’. Kjo […]

Premierë – “Ani po vjen nusja”, projekti i ri muzikor nga Antigona Hoxha (Video)

Antigona Hoxha quhet këngëtarja e cila ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishme si në nivelin artistik ashtu dhe atë të paraqitjes skenike. Me zërin e saj të ëmbël e melankolik ka befasuar në secilin interpretim . […]

Shqipe Kastrati ylli që i reziston kohës, projekti i fundit i saj mjaft i pëlqyer (Video)

Me tekst dhe orkestrim nga Edi Balili dhe tekst nga Valmir Lleshi, këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare Shqipe Kastrati ka pak kohë që ka hedhur në qarkullim projektin e saj më të ri të titulluar ‘Toka ime’, një këngë e mrekullueshme e finalizuar edhe me video nga D Production, ndërkohë që producent ekzekutiv i […]

DARD “Tund” themelet e industris muzikore (Video)

DARD është emri që po tund themelet e industris muzikore. Artist i kompletuar keshtu e quajten fansat që me daljen e par publike. Pas lansimit te shum projekteve të një pas njëshme sot Dard ka lansuar një super projekt. “Illegales Business “ mban titullin kënga e re. Kjo këng trajton një tematik shumë të fuqishme […]

Vjen Marsi me fotot e reja , sharmante si kurrë më parë!

Ajo është modele dhe prej kohësh duket se ka qëndruar paksa në heshtje për të ardhur më sharmante se kurrë. Ajo tashmë i ka hyrë edhe një tjetër rruge arti, asaj të aktrimit dhe shumë shpejt do publikohet edhe seriali në të cilin ajo ka një rol. Seriali “Kthetra” nën kujdesin e Musa Sulejmanit, i […]

Njihuni me talenten e re të muzikës (Video)

Ajo është lindut e rritur në Gjermani. Bëhet fjalë për artistja e re dhe të talentuar Elsa, e cila sapo ka publikuar projekt me te ri muzikore. Kënga është punuar nga Shpeta Sounde ndërsa teksti në gjuhën gjermane nga Katharina Seidel. Ky projekt është finalizuar edhe me videoklip nga Urban Graphics. Përndryshe Elsa është shfaqur […]

“KUGELN”, super projekti muzikor nga MALi (Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore aktualisht kjo industi po sundon Europen. Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës Gjermano-Shqiptare është MALI . Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj […]

Premierë/“Ring Ring“, projekti i ri muzikor nga G-Ent (Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore aktualisht kjo industi po sundon Europen. Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës Francezo-Shqiptare është G-ENT. Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që […]

Dard të premten sjellë bombën e rradhës, një hit i jashtëzakonshëm

Ylli i ri i muzikës shqiptare e që pretendon karierë ndërkombëtare Dard, këtë vit ka qenë jashtëzakonisht i suksesshëm në skenën muzikore dhe mjaft produktiv në industry, thuajse secili projekt i tij ka qenë me mjaft vëmendje si në tregun shqiptarë ashtue dhe në atë ndërkombëtarë. Dard përmes disa postimeve të fundit ka paralajmëruar se […]