Iba frizerja shqiptare që punon për “Loreal” dhe është ndër më të mirat në Zvicër

Faqja e saj në Instagram hairstylistin_iba, është mjaftë e veçantë dhe ndiqet nga njerëz që duan të shohin aplikime spciale të fushës së parukerisë, dalë nga salloni i saj “Iba Hairstylistin”. Po flasim për Iben, frizeren nga Ferizaji që jeton prej 30 vitesh në Zvicër, që është e martuar dhe nënë e lumtur e dy […]

Menduh Thaçi: Krerët e Besës dhe Alternativës po shpërlajnë para përmes shtypshkronjave

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, ka akuzuar krerët e partisë “Besa” dhe “Alternativa” , të cilat sipas tij po bëjnë shpërlarje parash përmes librave dhe shtypshkronjave. “Lidhur me këtë unë i kam thënë edhe ambasadorit francez në Shkup, që të më japë sqarim si mundet komiteti i Helsinkut në Maqedoni të mos ketë […]

Thaçi: Ka liderë politikë shqiptarë në Maqedoninë e Veriut që kanë familjarë të vrarë si luftëtarë të ISIS-it

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, ka bërë akuza ndaj disa prej oponentëve të tij politikë se po keqpërdorin fonde duke bërë kështu që të jenë të pabarabartë në garën zgjedhore. “Nuk ka dilema se nuk mund t’i rezistojmë. Ndoshta, BDI-ja që është parti në pushtet që 17-18 vjet i reziston, por opozitarizmi i vërtetë nuk […]

Taravari takon inspektorin antishqiptar

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka pritur në takim, inspektorin e lartë të arsimit, Gjorgji Ilievski, i cili së fundmi ka ngritur akuza në adresë të Ministrit të Arsimit Arbër Ademi. inspektori  Gjorgji Ilievski njihet në opinion si antishqiptar ndaj politikave arsimore të shqiptarve gjegjësisht kundër UT-së. Pas takimit me Gjorgji Ilievskin, Taravari […]

Sela tash del kundër Blerim Rekës dhe Vetëvendosjes (Video)

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në një intervistë ekskluzive për Zhurnal nominimin e profesor Blerim Rekës për shef të diplomacisë kosovare. Ai mes tjerash tha se ky nominim nuk i ka pelqyer sepse profesori Blerim Reka është i nevojshëm në skenën politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut. “Unë kam qenë ithtarë i ndryshimit […]

Gashi: Turqit dhe shqiptarët janë vëllezër

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi është takuar me ambasadorin e ri të Turqisë në Maqedoninë e Veriut. Gashi pas takimit në profilin e tij në Facebook ka shkruar se AlternAtivA – si parti e qendrës së djathtë – po jep kontributin e saj në vlerat progresive dhe marrëdhëniet vëllazërore shqiptaro-turke. “Sot, së bashku me Sekretarin […]

Zekolli: BDI është parti shtetformuese; Aleanca, Besa dhe Alternativa janë parti mahallo-jaranike

Gjendja kaotike dhe ashpërsia e përplasjeve në kampin politik opozitar shqiptar, nuk është rezultat dhe paralajmërim se fronin qeveritar e kanë të kapshëm, por refleksion i luftës së pakursyer se cila nga tre-katër partitë do të jetë partia më e fuqishme opozitare – afër partisë në pushtet BDI, shkruan Arsim Zekolli për Dojçe Vele.   […]

Këshilltari i ASH-së dëshiron që të pengojë rrugën Bllacë – Shkup? (Video)

Autostrada Bllacë-Shkup tani më merr dimesnion tjetër. Ajo do të nis të ndërtohet në pranverë ku edhe do të shkurtohet rruga për  në në Kosovë dhe anasjelltas. Siç mëson portali TetovaSot, shumica e banorëve të Bllacës janë pajtuar me çmimin për shpronsimin e tokës, përpos këshilltarit të ASH-së në Quqer Sandevë  i cili siç kuptohet […]

Skandal diplomatik: Aleanca për Shqiptarët, ofendon rëndë Kinën

ASH ja vazhdon me fushatën por po zhytet më thellë në skandale tjera duke i penguar së fundmi ndërtimi i shkollës në Reçicë që është më shumë një nevojë emergjente e nxënësve që mos ndjekin mësimin në shkolla tjera në zona më të largëta informon Tetova sot.Pas ofendimit të mijëra administratorëve “burekxhinj”nga ana e Taravarit […]