“Illegales Business”, mega projekti muzikor nga Dard

Artisti shqiptar por i sukseseshem në Europe DARD këtë vitë ka qen shumë produktiv në industirn muzikore . Qdo projekt i lansuar ka terhequr vemendjen e tregut shqiptar dhe nderkombtar. Dard në rrjetin social instagram ka njoftuar fansat që me daten 15 të këti muji lansohet hiti i radhes. Dard ka punuar që klipi të […]

Sami Pacolli vjen me hitin e ri, një këngë e mrekullueshme ‘Hesht’ (Video)

Me një tekst mjaft të bukur ka ardhur me një projekt të ri këngëtari i njohur i muzikës live Sami Pacolli. Kënga titullohet ‘Hesht’ ndërkohë që ka një fabul dashurie e që si duket i kushtohet një dashurie të ‘dështuar’. Kënga e shoqëruar edhe me kitarë e bën projektin ende më të dalluar dhe më […]

Së shpejti një album nga KMC; Ja dueti i parë…!

  Është kthyer tendenca ku këngëtarët po rimodelojnë mënyrën e tyre të prezantimit tanimë jo vetëm me një single, por me një album të plotë. Kështu ka menduar edhe reperi tashmë i njohur KMC, i cili shumë shpejt do sjellë një album me plot 8 këngë. Këngën e parë e ka në bashkëpunim me një […]

“E derguara” e Fishtes mes Londres,nxin Unesko-n per Lahuten,”dhene” Serbise. Ambasadori….

Nje dite me pare, eshte zhvilluar Festivali Folklorik Shqiptar, per here te pare ne Londer, Walthamstow, ku prezente ishin dhjetra shqiptare,delegacion nga Komuna,ambasadori shqiptar ne Britani dhe publik britanim. Festivali ishte iniciuar nga ideja e shqiptareve qe jetojne atje e punojne me kulturen shqiptare, nen organizimin baze te Juliana Shalla, stafit shqiptar e stafit bashkpuntor […]

Antonio publikon hitin e radhes (Video)

Antonio tani është këngëtar i afirmuar në industrin muzikore shqiptare. Pas balades së suksesëshme “ te pres” tani Antonio rikthehet me një super projekt muzikor . “Të ndjej” mban titullin projekti i ri muzikore, kënga mban ritme latine dhe është punuar nga kompuzitori B2N ndersa klipi është punuar nga një produsion Francez, me kualitet , […]

Adriatik Bejko sjell klipin “Shoqëria”; Pritet mirë që në ditët e para…!

Ai është një artist që falë këngëve që ka sjellë deri tani është mirëpritur në tregun muzikor shqiptar. Po flasim për këngëtarin Adriatik Bejko i cili sapo ka lançuar projektin e tij më të ri me titull “Shoqëria”  i cili duket se që në ditët e para të prezantimit të tij është pritur mjaft mirë. […]

Gjida Gashi vjen me ‘A don, a don’ (Video)

Një këngë e bukur dhe e lehtë është publikuar nga këngëtarja Gjida Gashi. Ajo ka realizuar këtë projekt mjaft të bukur me këngë ritmike ndërkohë që është shumë e angazhuar edhe me dasma e ahengje të ndryshme familjare si në Kosovë e diasporë. E për të dëgjuar këtë këngë kushtuar dashurisë mjafton të klikoni në […]

Ylli i ri i muzikës vjen me ‘Anxhelina’, Megi pëlqehet me projektin e tij (Video)

Këngëtari i ri Megi, ka publikuar ditë më parë projektin e ri të tij. Ai dallohet për paraqitjen e tij dhe mënyrën e të interpretuarit. Është Megi që solli së fundmi projektin e tij më të ri të titulluar “Anxhelina”. Kënga është punuar nga top producenti Nurteel, i njohur për hite të shumta të realizuara […]

Premierë/“Dite e madhe sa gezim”, projekti i ri muzikor nga Sanije Behrami (Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Sanije Berhami quhet këngëtarja e cila ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishme si […]