Pas pauzes Lindi godet me “SSBV”

Lindi, dikur një nga këngtarët më premtues dhe produktiv në skenën muzikore, për një kohë të konsiderueshme u largua nga muzika. Askush nuk dinte asgjë për djaloshin e hitit “Pa Facebook”, që ishte një bashkëpunim mes tij dhe këngëtarit Nexhat Osmani. Këngëtari ka treguar se ka munguar në muzikë për shkak të angazhimit rreth studimeve. […]

Anna nuk ndalet, bombardon me klipin e ri ‘Havana’ vjen në duet me Ben7amin (Video)

Është lansuar kënga me e re e cila titullohet “Havana”. Kjo këngë është një duet në mes të këngëtares Anna dhe reperit Ben7amin. “Havana” është punuar nën menaxhimin e Alban Mirocit, i cili është përkujdesur për këngën dhe tekstin, ndërsa finalizimi komplet është bërë në studion e Hekuran Krasniqit. “Havana”, është këngë ritmike, të cilës […]

Komiteti i OECD në Paris diskuton mbi çështjet fiskale, zëvendësministrja Elezi elaboron masat e ndërmara nga Maqedonia e Veriut!

Hapja e konferencës së organizuar në Paris nga OECD sot është bërë nga Sekretari gjeneral i OECD z. Angel Gurria. Gjatë takimit në BEPS – Komiteti OECD ka diskutuar mbi të çështjet fiskale ndërkohë Maqedonia e Veriut është vend delegat dhe përfaqësohet nga zëvendësministrja e financave Dr. Shiret Elezi. Ndihma administrative për tatimet, ndryshimet me […]

Zv.ministrja Elezi në vizitë zyrtare në Francë, merr pjesë në konferencën e OECD

Zv.ministrja e financave, Dr. Shiret Elezi nga sot (e hënë 27 maj) pritet të qëndrojë për vizitë dy ditore në Paris – Francë. Elezi do merr pjesë në konferencën e 7-të me radhë të organizuar nga OECD – Qendra për politika tatimore dhe administratë. Në këtë konferencë pritet të diskutohet mbi ndihmën administrative sa i […]

Biznesmeni Bashkim Qazimi organizon përvjetorin e komandant Tigrit në Vaksincë

Biznesmeni i njohur kumanovar që jeton në Pragë të Republikës Çeke, Bashkim Qazimi këtë vit ka financuar dhe ka organizuar përvjetorin e komandant Tigrit në Vaksincë të komunës së Likovës. Në këtë datë përkujtimore të pranishëm kanë qenë shumë figura të njohura të skenës politike mes tyre edhe Haxhi Shala, deputet i Nismës nga Kosova. […]

Berat Dehari: Mjedisi i të bërit biznes në Maqedoninë e Veriut- shumë pozitiv

Berat Dehari, Zëvendës Drejtor i Policisë Financiare i Maqedonisë së Veriut, po merr pjesë në Konferencën e XV ndërkombëtare, në Bor, në kuadër të Fakultetit Teknik të Universitetit të Beogradit. Në këtë konferencë ndërkombëtare, Z. Dehari para auditorit të çmuar, ka prezantuar punimin shkencor, nga lëmi i ndërmarrësisë, me titull: Mjedisi i biznesit sipërmarrës në […]

Mhill Gjuraj, patriot i devotshëm, shembull i përkushtimit për komunitetin shqiptar në Amerikë

Të flasësh për lidhjet e shqiptarëve me amerikanët, është e pamundur të tejkalohet emri i një humanisti dhe kontribuuesi të çështjes kombëtare, biznesmenit dhe veprimtarit kombëtar. Mhill Gjuraj. Në sheshin qendror të qytetit Waterbury Connecticut të ShBA-së, Mhill Gjuraj ngriti flamurin e Kosovës, duke u shpallur “Kryetar i Ditës” – The Mayor of the Day”. […]

Ekskluzive: Aktakuza e Prokurorisë dëshmon manipulimin me emrin e Kadri Veselit, emra tjerë të përfshirë nga politika dhe bizneset (Dokument)

Indeksonline ka siguruar aktakuzën e ngritur nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, më 21 mars 2018, kundër Rrahim Hashimit dhe Kadri Rexhepit, të cilët, së bashku me Ekrem Likën, në vitin 2011-2012 kanë mashtruar Faton Dalladakun, prej të cilit kanë marrë 290.810.00 Euro, duke u prezantuar rrejshëm si njerëz të afërt të Kadri Veselit dhe Xhavit […]

Rinia Demokratike në Prizren: Haskuka të jap dorëheqje, i paaftë të qeverisë

Sot, para komunës së Prizrenit, Rinia Demokratike e Kosovës, përmes një aktiviteti simbolik, ka shpalosur disa nga dështimet në komunën e Prizrenit nga partitë në pushtet duke kërkuar dorëheqjen e kryetarit aktual, Mytaher Haskuka, për paaftësi në qeverisje. Në aktivitetin e Rinisë Demokratike, lidhur me gjendjen në Prizren, ishte i pranishëm kryetari i Rinisë Demokratike […]

Argeton Dervishi dhe Rabie Rika,vinë me këngën Gabon nga halli

Argeton Dervishi dhe Rabie Rika ne bashkpunim me kompozitorin e njohur nga Struga Vullnet Ibrahimi kan sjelle nje kenge artistike dhe me vlera muzikore.Ky esht nje duet i radhes i ciftit nga Kercova te cilin kete projekt e kan realizuar pak kohe me pare,duke ja besuar suksesin Vullnet ibraimit i cili ka patur shum bashkpunime […]