Diana Avdiu shkëlqen me B.Y.U nga Vjollca Lllapashtica

B.Y.U apo Build Yourself Up, që e përshtatur në shqip do të ishte ndërtoje veten tënde, bëju e fortë si grua e suksesshme ndërtohu me një themel qoftë edhe me gurët që të tjerët të kanë hedhur. Kjo është ideja e kreacioneve fantastike më të reja të stilistes së famshem shqiptare Vjollca Llapashtica. Ajo edhe […]

Rikthehet Ilda Merkuri; Balada dedikuar dikujt që nuk jeton më..!

E mbani mend Ilda Mërkurin?! Sigurisht që po! Ajo ishte zëri i SuperStar Radio, zëri që mbante gjallë dëgjuesit e asaj radioje. Ilda i hyri edhe botës së muzikës duke sjellë këngë solo por edhe bashkëpunime. Prej disa kohësh Ilda mungon në ekranet muzikore dhe në mikrofonin e radios, sepse Ilda tashmë ka kurorëzuar dashurinë […]

Artistja Anjeza Ndoj Gjonaj fton malësorët të votojnë

Votoni shqiptarët dhe amanetin e të parëve( shqiptarët e bashkuar). Eshtë sfida më e madhe për të marrë përgjegjësinë për zhvillimin e trevës së MALESISE me kapacitet intelektual dhe ekonomik. Komuna e Tuzit është e shqiptarëve dhe o sot o kurrë ka nevojë për malësorët e bashkuar në një fjalë e një kauzë, në një […]

John Shahu lançon klipin bombastik “Havana”

Ashtu siç na premtoi, John Shahu solli sot në mbrëmje premierën e klipit të shumëpritur “Havana”. Me një tekst të ndërthurur në shqip dhe anglisht, ai ngrohu atmosferën e fundshkurtit. Një klip plot ngjyra dhe ritëm, John-i u rikthye ashtu siç edhe kishte paralajmëruar. Meritë për këtë sukses të John-it ka edhe puna tërësore e […]

Më 8 Mars Gjyste Vulaj gati për show në Köln me shumë artistë

Ajo është një super artiste e mjaft e dashur dhe e kërkuar kudo e për 8 Mars ja ku do të jetë! Eshtë fjala për artisten Gjyste Vulaj ku së bashku me Bajram Gigolli, Tukulukat, Valon Miftari, nën muzikën e Sokol Vulaj, Dashnim Berisha më 8 Mars në Köln në Gjermani do të jetë vetëm […]

Adelina Berisha sjell super projektin e ri, hit që në start

“Gabimi i bukur” kështu quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtarja seksi Adelina Berisha. Duket se ajo ka gjetur bashkëpunëtorët më të mirë për të sjellë këtë super këngë mr video ku që në start ka nisur të pritet mjaft mirë dhe vetëm pë pak orë të arrijë 100 mijë shikime. Ajo shfaqet […]

Bentley – Kënga e re nga Egzon Ahmetaj

Të gjitha projektet e ti shëndrrohen në Hit. Fal vokalit që zotro qdo matrial muzikor e rikthen në super projekt muzikor. Egzon Ahmetaj ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Egzon Ahmetaji është këngëtari i cila kohëve të fundit […]

Lissus Tilka – zbulon varrin e trafikantës shqiptare dhe kërkon vajzen e saj

Lissus Tilka, e njohur si kantautore, ndryshe Nertila Haxhia, ka publikuar sot në faqet e saj, dialogun me një trafikante shqiptare të droges, në të cilin shprehet njezeri tmerri i shfrytezimit të vajzave shqiptare si trafikante droge nga djemte shqiptare dhe bashkpuntoret e tyre. Ajo që e bën më të dhimbshem dialogun,është ajo pjesë e […]