Elisa, vajza e të mbijetuarit të Reçakut këngë për këtë tragjedi

“Reçaku me kullën muze”, kështu quhet kënga e kënduar mjaft bukur dhe me plot interpretim nga këngëtarja e vogël Elisa Halili. Kjo këngë e saj e parë kushtuar masakrës së Reçakut vjet nën zërin e saj plot talent, ndërsa mësojmë se artistja e vogël është vajza e të mbijetuarit të masakrës, Mentor Halili, ku ai […]

U zunë për Elvanën vite më parë, pajtohen Eneda Tarifa dhe Flori Mumajesi

Këngëtarja Eneda Tarifa dhe kantaurori Flori Mumajesi kanë pasur një debat shumë vite më parë në lidhje me këngën ‘Mamani nejën’. Kenga ishte planifikuar të këndohej nga Eneda, por Flori ia ka dhënë Elvana Gjatës, pasi kishte përfunduar regjistrimi në versionin Tarifa. Kjo bëri që këngëtarët të shkëpusnin kontaktet me njëri-tjetrin. Mirëpo, duket se që […]

Adalena uron njeriun më të dashur në datëlindjen e tij!

Njeriu më i dashur në jetën e Adalenës ose siç e quan ajo “babaka” ka pasur ditëlindjen dhe ajo e ka uruar përmes rrjeteve sociale me një urim sa special aq edhe prekës.Ja çfarë shkruan ajo: “Babushka imeeeee!!! Gezuar Ditelindjen!!Faleminderit per per perkahjen,durimin,zenkat, keshillat,dashurin,perkedheljet. Kemi qene bashke ne cdo te mire e te keqe,e keshtu […]

Videoklipi i ri “Mall” po e promovon fortë Xhekin

Kohë më parë, vetë artisti Xhevat Neziri – Xheki na informoi se kishte gati projektin më të ri “Mall”. Sot, ai bëri lançimin e këtij mega projekti, i cili po rezulton tepër i pëlqyer nga fansat. Kjo falë talentit të artistit, por edhe të tekstshkruesit Fatmir Mujës, muzikës së Chipsit dhe realizimit filmik të kompanisë […]

Ceni Hollywood e zgjedh për pushime Spanjen

Në Alicante të Spanjës ku klima në këto ditë dimri te ne është e ftohtë atje ku ndodhet ai për pushime është shumë e ngrohtë. Po flasim për personazhin e njohur shqiptar Ceni Hollowood ku sërish ka zgjedhur këtë vend tropikal për pushime këto ditë e ku mësojmë se shoqërohet me një bukuroshe të dashur […]

Ju kujtohet kënga prekëse e Marigonës kushtuar Reçakut?

Ajo është një artiste e re në skenë e në moshë por të parët e saj i kishin rrëfyer çdo gjë nga masakra e Reçakut. Po flasim për këngëtaren Marigona Imeri dhe këngën e sak prekëse kushtuar kësaj masakre që bëri të trondisë botën. Nëse e keni harruar je ua kujtojmë që është këngë mjaft […]

Pop ylli serb Mina Kostiç është shqiptare nga Ferizaji, e kishte emrin Minire Jashari

Mina Kostiç njihet si njëra ndër këngëtaret më të popullarizuara në estradën serbe. Mirëpo, këtyre ditëve mediat serbe janë marrë me prejardhjen e vërtetë të këngëtares. Në të vërtetë, është zbuluar se ajo deri në moshën 19-vjeçare është quajtur Minire Jashari dhe thuhet se është vajzë e prindërve nga Kosova, që besohet të jetë babai […]

“Sa dashni” me plot ëmbëlsi nga Albana Mesuli

Ajo është një artiste që punon qetë e pa bërë zhurmë, por mbi të gjitha e ëmbël dhe mjaft e dashur për publikun shqiptar. Eshtë kjo këngëtarja Albana Mesuli e cila vetëm pak ditë më parë ka sjellë mes disa prezantimeve në programin festiv një super këngë të re me titull “Sa dashni” që po […]

Vdes nëna e Ibrahim Tatlises, artisti: U shua sulltanesha e familjes sonë

Ditë e dhimbshme e artistit të famshëm Ibrahim Tatlises. U mësua se Tatlises humbi nënën e tij sot në mesditë ëpas një sëmundje të rëndë shëndetësore. Leyla, nëna e Tatlises, ishte dërguar në një spital privat në Bahçelievler për shkak të problemeve të saj shëndetësore. Këngëtari famshëm e vizitoi shpesh nënën e saj, Leyla Tatlı, […]