Vetura e Taravarit si autobusit i Veselit, a do i buzëqeshë Kurti edhe Arbenit? (Video)

Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, në një intervistë komentoi reklamën e PDK-së në fushatë ku lideri i asaj partie Kadri Veseli e shtyn një autobus të prishur së bashku me anëtarët e tjerë të PDK-së duke me pretekstin se ata i shtyjnë proceset përpara. Duke komentuar këtë reklam, Albin Kurti ia fillon të […]

Taravari: Ne do të shembim të gjitha të arriturat

Shefi i shtabit zgjedhor të ASH-së për zgjedhjet e 12 Prillit, Arben Taravari në vend se të fillojë fushatën duke prezentuar Programin e partisë së t’ij, ai nuk po kursen asgjë për të kritikuar oponentët e tij politik, pa ofruar ndonjë alternativë. Pas deklarimeve të mëhershme se partia e tij, atëherë Lëvizja për Reforma e […]

Lideri i BDI-së Ahmeti më i pëlqyeri ndër shqiptarët edhe në rrjetet sociale

Platformat teknologjike dhe zhvillimi i tyre ka marrë vëmendjen e gjithë botës. Madje edhe vetë politikanët dhe liderët botërore zgjedhin që të komunikojnë përmes rrjeteve sociale, duke mos hezituar që shpesh herë të tregojnë edhe detaje nga jeta e tyre personale përmes publikimit të fotografive apo video-ve në platformat teknologjike. Rrjeteve sociale si dhe përdorimit […]

Taravari ideologjikisht i lidhur me VMRO-në kërkon fitoren te shqiptarët

U zgjodh Kryetar i Shtabit të Aleancës për Shqiptarët një ditë më herët dhe tha se prej aty nis rrugëtimi i fitores së madhe më 12 Prill, por partia në të cilën bën pjesë edhe Taravari akoma nuk ka gjetur një partner të përbashkët koalicioni me shqiptarët. ASH nuk do bëjë koalicion as të hapur […]

Shef shtabi i ASH zgjedhet partneri strategjik i VMRO DPMNE-së

Partia opozitare e shkëputur nga PDSH, ASh, e cil më herët njiheshte si LR PDSH, e udhëhequr mga ish funksionari i PDSHsë dhe ish Kryetar i Strugës Ziadin Sela, ka mbajtur mbledhje të kryesisë së partisë ku ka zgjedhur shefin e shtabit zgjedhor për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare të 12 prillit. Sipas njoftimeve, kjo parti […]

Bekim Jashari dhe Ramiz Lladrovci urojnë ditëlindjen e Ali Ahmetit

Ditëlindjen e të parit të shqiptarëve në Maqedoni, Ali Ahmeti, e kanë uruar edhe kryetari i Skenderajt Bekim Jashari dhe Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci.    “Jeta dhe rruga jote na imponon që nëpërmjet këtij urimi, të shprehim respektin më të thellë për angazhimin Tuaj jetësor për kombin, për shqiptarët jo vetëm në Maqedoninë e […]

“Bandita”, super projekti muzikor nga Ludio (Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore kjo industi po sundon Europen. Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës është LUDIO .  LUDIO sapo ka publikuar projektin e ti më të ri me titull “ BANDITA ” . Ky projekt […]

Elezi: Investimet kapitale për vitin 2019 janë realizuar 78%

Shkup, 2 janar – Shpenzimet kapitale në Buxhetin për vitin 2019 janë realizuar 78% në krahasim me projeksionin e bërë. Në vlerën absolute, investimet kapitale kanë arritur në 17.8 miliard denarë, që është 5.7 miliardë më shumë se sa në vitin 2018 ose 46.6% më shumë, kështu ka theksuar zëvendës ministrja e financave Shiret Elezi […]